Jaunimo iššūkis bus apvainikuotas maudynėmis Baltijos jūroje, prisijungs ir ministras

30 dien_ikisVasario 18 d. Palangoje vyks garsiosio tradicinės žiemos maudynės, kurias daug metų organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga. Manoma, kad šioje šventėje dar daugiau dalyvaus jaunimo, kurie priėmė iššūkį – 30 dienų maudynės eketėje, jomis plačiai dalinosi socialiniuose tinkluose. Tokios maudynės visą mėnesį vyko visoje Lietuvoje, kurias apvainikuos maudynės Baltijos jūroje. Lietuvos sveikuolių sąjunga 2017 m. paskelbė Blaivios ir sveikos jaunystės metais.

Nuo pat ryto sveikuoliai dalyvaus konferencijose ir įdomiuose susitikimuose, o 15 valandą prie tilto atbėgs apšilusių sveikuolių būrys ir ners į jūrą.

Šiose maudynėse „Palangos ruoniai -2017“ dalyvaus ir Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, kuris dar būdamas aktyvus nevyriausybininkas ir sveikos gyvensenos propaguotojas tradiciškai niurktelėdavo į ledines jūros bangas. „Savo sveikata reikia rūpintis visus metus: sveikai maitintis, neturėti žalingų įpročių, rūpintis savo psichohigiena, – teigia A. Veryga. – Tradicinės ruonių maudynės yra savotiška metinė kulminacija tiems, kas visus metus rūpinosi savo sveikata, grūdinosi, buvo fiziškai aktyvūs. Tai ir savotiškas asmeninių baimių peržengimo momentas. Klysta manantys, kad pakanka kartą ar kelis kartus per metus šokti į eketę ar kelis kartus sudalyvauti masiniuose maratonuose. Tai turi tapti mūsų gyvenimo dalimi. Džiaugiuosi, kad pasirenkančių sveiką gyvenimo būdą daugėja.”

Buvęs Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas ir šių maudynių Palangoje iniciatorius Seimo narys Dainius Kepenis prisimena, kad prieš 20 metų agentūra „Faktūm“ užfiksavo masiškiausias žiemos maudynes Baltijos jūroje, kuriose dalyvavo 1514 žmonių.  Praėjusiais metais išrinktas Seimo nariu D. Kepenis džiaugiasi, kad sveika gyvesnena tampa vis populiaresnė jaunų žmonių tarpe, matosi stipri pamaina senosios kartos sveikuolių sąjungos bangai.