„Jaunimo linija“ kuria pirmąjį Lietuvoje jausmų žodyną

laimingasDidžioji dalis internautų mano, kad gyvenimas yra nuostabus – tokią išvadą galima daryti suskaičiavus, kiek kartų ir kokiais savo jausmais lankytojai pasidalino internetinėje svetainėje www.kaipjautiesi.lt. Visų jausmams atviros svetainės kūrėja, emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“, žada, jog svetainėje išreikšti jausmai neliks pamiršti – jie bus surašyti į lietuviškų jausmų žodyną.

Per pirmąsias tris svetainės www.kaipjautiesi.lt veikimo savaites jos lankytojai jau įrašė daugiau nei pusketvirto šimto skirtingų jausmų ar jų apibūdinimų. Iš viso jausmais pasidalinta daugiau nei 1000 kartų. Dažniausiai svetainės lankytojai rinkosi frazę „gyvenimas nuostabus“ – taip savo jausmą apibūdino kas dvyliktas jausmais pasidalinęs www.kaipjautiesi.lt lankytojas.

Tarp kitų populiarių jausmų ar jų apibūdinimų – ir puiki nuotaika, ir frazės apie darbų ar kitų reikalų atidėliojimą, neišsimiegojimą bei džiuginančią ar skaudžią meilę, santykius su kitais žmonėmis.

Baigiantis metams visi svetainėje įrašyti jausmai bus suskaičiuoti, apibendrinti ir sudėti į jausmų žodyną. Jis parodys, kaip 2012 m. jautėsi Lietuvos gyventojai.

„Darbų ir reikalų sūkuryje, milžiniškame informacijos sraute jausmus kartais imame laikyti nereikšminga smulkmena, kuria norisi kuo greičiau atsikratyti. „Jaunimo linija“ svetainėje kaipjautiesi.lt kviečia sustoti ir pasižiūrėti į save, pagalvoti apie tai, kaip gi aš iš tikrųjų jaučiuosi, ką mano jausmai man sako“, – kalba „Jaunimo linijos“ vadovas Paulius Skruibis.

Psichologo teigimu, tūkstančiai sunkumų prislėgtų žmonių kasmet skambina ir rašo į „Jaunimo liniją“, kurios savanoriai kviečia pasidalinti savo jausmais ir juos geriau suprasti. Tūkstančius kartų tai padėjo įveikti susikaupusias problemas, kartais netgi pasukti atgal nuo bedugnės krašto.

Svetainės www.kaipjautiesi.lt lankytojai čia taip pat gali rasti informacijos ir apie tai, kaip kiekvienas gali padėti atsiliepti į daugiau paramos ieškančių žmonių skambučių ir laiškų. Čia pat galima sužinoti ir tai, kodėl „Jaunimo linijai“ padeda žymus muzikantas ir aktorius Andrius Mamontovas, aktyviai prisidedantis prie organizacijos veiklų.

„Jaunimo linija“ yra savanorių entuziazmo ir rėmėjų dėka gyvuojanti emocinės paramos tarnyba. Jos savanoriai visą parą teikia emocinę paramą nemokamu telefono numeriu 8 800 28888 ir internetu www.jaunimolinija.lt/internetas, dalyvauja renginiuose visoje Lietuvoje. „Jaunimo linija“ 2011 m. atsakė į daugiau nei 92 tūkst. skambučių ir 1,7 tūkst. laiškų. Vidutiniškai septyni besikreipiantieji į „Jaunimo liniją“ per parą dalinosi mintimis apie savižudybę ar pasakojo apie ketinimus nusižudyti.