Jaunojo skaitytojo diena Švėkšnos bibliotekoje

 

Skaitytoju diena_1Švėkšnos bibliotekininkės kasmet rugsėjį organizuoja Jaunojo skaitytojo dieną. Į šventę kviečiami pirmokai, kuriems įteikiami skaitytojo pažymėjimai, kad taptų tikraisiais bibliotekos lankytojais. Vyksta susitikimai su poetais, rašytojais, vaikai susipažįsta su biblioteka.

Šiemet į Jaunojo skaitytojo dieną, susitikti su būsimais ir esamais skaitytojais atvyko klaipėdietė, poetė Gerda Jankevičiūtė.

Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narė G. Jankevičiūtė atvežė naujausią savo knygą „Paukščių gojus“. Į Švėkšną poetė atvyko Violetos Astrauskienės kvietimu, kad kartu pasidžiaugtų bendru kūrybiniu darbu – Gerdos poezija, Violetos iliustracijomis.

Gerda poeziją rašo suaugusiems, „Paukščių gojus“ – pirmoji knyga vaikams. Autorė prisipažino, kad rašyti vaikams daug sudėtingiau ir atsakomybė didesnė. Ji neabejoja, kad stengsis parašyti dar vieną poezijos knygą vaikams.
Į susitikimą atėjo ne tik vaikai, bet ir gausus būrelis suaugusių švėkšniškių. Abi kūrėjos, pristatydamos naująją knygą, siekė sužadinti vaikų smalsumą, norą geriau pažinti gamtą, paukščius, suprasti, kodėl verta tapti skaitytojais.

Norisi tikėti, kad knygų spalvingi viršeliai ir linksmi tekstai sužadins vaikų smalsumą, paskatins nerti į paslaptingą knygų pasaulį ir skaityti, skaityti.

Atsisveikinus su būsimaisiais bibliotekos skaitytojais, ėmė lietis eilės suaugusiems susitikimo dalyviams. Iš Kupiškio rajono kilusi, Klaipėdoje šaknis įleidusi buvusi medikė G. Jankevičiūtė abejingų klausytojų nepaliko. Gerdos eilėraščiuose nuolat persipina užkoduoti dalykai – gamtos žavesys, žmogaus jausmai, tėviškės ilgesys. Paklausta ar skaito kitų autorių poeziją, ji atviravo, kad kai rašo, kitų poetų kūrybos neskaito, kad nepriliptų žodžiai, posakiai, nes mano, kad nėra didesnės nuodėmės kaip pasisavinti svetimą mintį. Susitikimą poetė baigė nuoširdžiu pašnekesiu prie kavos puodelio, pažadėjusi dar atvykti į Švėkšną.