Jaunos mamos pagalbos šauksmas: ką tik išvydęs pasaulį kūdikis jau antrą kartą gulsis ant operacinio stalo

apgamas silvijaMažame nuomojamame bendrabučio vieno kambario bute Šilutėje dienas leidžia neseniai 20-mečio sulaukusi vieniša mama ir jos 3 mėnesių kūdikis. Vaiko tėvas, tik merginai pastojus, prieš ją pakėlė ranką, todėl į gyvenimą su būsimu kūdikiu kabintis ji nutarė viena.

Bet vos gimus sūneliui, mergina susidūrė su gyvenimo sunkumais: mažylis gimė su apgamais ant kojos, kurie turi melanomos (odos vėžio) požymių. Keli apgamai didėjo, todėl teko kūdikį operuoti. Praėjus nedaug laiko po pirmos operacijos, dabar reikia jau ir antros – mat pradėjo didėti likę apgamai.

 

Tačiau kelionės pas gydytojus į Vilnių šilutiškei – brangus „malonumas“, klampinantis ją į skolas. Mat jos pajamos per mėnesį – vos 400 Lt, kuriuos gauna iš vaiko tėvo. Bet jis net nepasidomi, kokia mažylio sveikata… O vien pirmosios operacijos ir gydymo metu išlaidos siekė 3000 Lt…

Atrama – tėvai

„Nemėgstu prašyti pagalbos. Ilgai dvejojau prieš kreipdamasi į „Šilutės naujienas“, tačiau jau nebežinau, ką daryti…“, – kalbą pradeda Silvija Linkevičiūtė.

Gruodžio 11 dieną gimė jos didžiausias džiaugsmas – Aironas. Viso pokalbio metu mergina stipriai glaudžia prie savęs mažylį. Rodos, jis vienintelis šiuo metu geba išspausti šypseną į neviltį puolusios jaunos mamos veide.

„Sunku vienai auginti vaiką, tačiau, ką darysi, gyventi juk reikia“, – atsidūsta ji.

Graži draugystė su vaiko tėvu baigėsi tuomet, kai šis pradėjo smurtauti prieš 3 mėnesius jau besilaukiančią Silviją. Taikstytis su smurtu ji nenorėjo. Juo labiau kad ir merginos tėvai jai patarė nebūti su tokiu vyru.

Linkėdami dukrai laimės, tėvai sakė padėsiantys, kiek galės. Tačiau galimybių padėti daug nėra.

Į skolas įklimpo gelbėdama vaiko gyvybę

Dabar vaiko tėvas perveda į merginos sąskaitą 400 Lt per mėnesį, tačiau piniginiais reikalais jo rūpestis ir baigiasi. Kokia vaiko sveikata, kaip šis auga, net nepasidomi.

Silvija jokios socialinės paramos negauna – mat, ant Airono gimimo liudijimo įrašytas vaiko tėvo vardas, todėl socialinės paramos davėjams išaiškinti, kad ji negyvena kartu su vaiko tėvu, reikėtų per teismus. Čia ir vėl reikėtų pinigų, o jų nėra…
„Iš kurgi jų bus, jeigu vien per sausio mėnesį išleidome 3000 Lt? Prasiskolinau…“, – pripažįsta Silvija.

Jauna mama atvirauja, kad šiuo metu ji ir kreditus teikiančioms įmonėms skolinga, ir tėvams. Skolinosi ji ne kokioms pramogoms, o norėdama savo vaiko gyvybę išgelbėti.

Viena operacija nepadėjo

Silvijos mažylis gimė su didele dėme, kurioje – daug mažų apgamų. Keli pradėjo didėti.

Nuvykus į Klaipėdos universitetinę ligoninę, medikai apgamų nuotraukas išsiuntė į Valstybinį patologijos centrą, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos filialą.

Gydytojai nutarė – vos mėnesio amžiaus kūdikį reikia operuoti. Tie maži apgamai kėlė didelę grėsmę Airono gyvybei – jie buvo su piktybiniais melanomos požymiais.

Silvija susitarė su medikais, kada ji atveš kūdikį operuoti į Vilnių. Tačiau pirmoji kelionė buvo nesėkminga – nuvykus paaiškėjo, kad operacinė tvarkoma, ir niekas jai apie tai nepranešė. Nieko nepešusi, tik kelionei pinigus išleidusi, jauna mama su kūdikiu grįžo į Šilutę.

Po savaitės mažoji šeima vėl susiruošė į kelionę. Džiaugiasi Silvija, kad bent kelionė buvo nesunki – pažįstami jai paskolino automobilį, todėl nereikėjo visą pusdienį su mažyliu autobuse kratytis.

Po operacijos mergina su vaiku grįžo į Šilutę, išleidusi nemažą sumą pinigų vaistams, gydymui, maistui, tačiau laiminga – svarbiausia, kad Aironui jau geriau.

„Ramesnis Aironas po operacijos pasidarė. Turbūt, jam skaudėjo prieš tai. Klausiau gydytojų, ar skauda jam, tačiau jie atsakė negalintys to žinoti“, – sako Silvija.

Laimė po operacijos ilgai netruko – vasario pradžioje pradėjo didėti kiti likę apgamai.

Į ateitį žiūri optimistiškai

Kai šnekėjome su Silvija, ji dar buvo nežinioje. Airono gydytoja Vilniuje – patologė Matilda Bylaitė išsiuntė apgamų nuotraukas į Australiją ir Vokietiją. Dar gydytoja užsiminė, kad būtent ten gali tekti vykti operuoti Aironą…

„Jeigu kelionė į Vilnių man yra didžiausia prabanga, tai ką jau kalbėti apie kelionę į užsienį?..“, – sutrikusi kalbėjo S.Linkevičiūtė.
Tačiau neseniai sulaukėme Silvijos džiaugsmingo skambučio – gydytoja jai pranešė, kad operaciją atliks Vilniaus chirurgai. Kaip ir pirmoji, taip ir antra operacija finansuojama valstybės, tik išlaidų kelionėms, vaistams, priežiūros priemonėms ir pragyvenimui Vilniuje niekas nekompensuoja.

Todėl jauna mama prašo pagalbos tų, kas galėtų jai padėti.

„Daiktų, drabužių nereikia, nes augame kaip ant mielių… Tik finansinės pagalbos reikia, mat jau bijau vėl lįsti į skolas dėl kelionės į Vilnių. O važiuoti operuoti antrą kartą tikrai reikės…“, – atsidūsta mergina.

Kad ir kaip dabar Silviją slegia skolos ir rūpestis, kaip neprasiskolinti daugiau, į ateitį ji stengiasi žvelgti optimistiškai. Juo labiau kad gydytojai žadėjo, jog išoperavus Aironą ir pašalinus vėžines ląsteles turinčius apgamus, jo gyvybei pavojus nebegrės.

Norintys padėti Silvijai Linkevičiūtei ir Aironui, kreipkitės tel. 8 64 181 274.