Jaunuosius muzikantus subūrė respublikinis konkursas „Muzikuokime drauge“

atlikeju konkursas muzikuokime drauge visi DSCN0066Artėjant Šilutės meno mokyklos 50-mečio minėjimui mieste vienas po kito organizuojami renginiai šiam jubilejui paminėti. Vienas iš jų įvyko balandžio 15 d. Šilutės kultūros ir pramogų centre. Anot vienų iš pagrindinių renginio organizatorių Žydrės Adomaitienės ir Liudmilos Kašėtienės, į III respublikinį kamerinių ansamblių festivalį – konkursą „Muzikuokime drauge” susirinko daugiau nei 80 muzikos mylėtojų, jaunųjų atlikėjų, 35 kolektyvai iš visos Lietuvos.

Džiugu, jog kas trejus metus rengiamas konkursas vis auga ir plečiasi, todėl būtent šiemet jis tapo respublikiniu bei sulaukė talentingų muzikos atlikėjų iš Palangos, Klaipėdos, Pagėgių, Mažeikių, Plungės, Raseinių ir Kauno. O gausiausią, net 37 dalyvių skaičių sudarė jaunieji muzikantai iš Šilutės meno mokyklos.

Visą dieną trukusiame festivalyje – konkurse jaunieji atlikėjai pasirodė A ir B amžiaus kategorijose. Juos vertino itin atlikeju konkursas muzikuokime drauge DSCN9996kompetentinga komisija: Biruta Vaišienė (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos fortepijono mokytoja ekspertė), Birutė Kumpikienė (Kauno Juozo Naujalio gimnazijos fortepijono mokytoja ekspertė), Algirdas Petraitis (Tauragės muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, klarneto mokytojas metodininkas), Virginija Visockienė (Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos smuiko mokytoja metodininkė), ir Daiva Pielikienė (Šilutės meno mokyklos direktorė, mokytoja ekspertė).

Gausūs apdovanojimai

Penktadienio pavakarę sulaukus konkurso uždarymo, jaunųjų muzikų laukė vertingi prizai ir apdovanojimai. Komisijos sprendimu laureato vardą pelnė net 19 ansamblių, o diplomantais tapo 12 ansamblių. Visiems dalyviams atsiminimui buvo įteikti suvenyrai – stilizuoti smuiko raktai.  Taip pat muzikantams buvo įteikti specialūs prizai už profesionalumą, artistiškumą, charakteringą pjesės interpretaciją, stilingumą, muzikalumą bei originalumą, kuriuos įsteigė Šilutės rajono savivaldybė, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, UAB „Germanika” SBA dalis, AB „Šilutės baldai”, UAB „Kavesta”, LSDP Šilutės rajono skyrius, UAB „Kintai”, UAB „Pas Adą”, parduotuvė „VilijAda”, UAB „Toluta” direktorė Daiva Žebelienė, UAB „Šilutės šilumos tinklai” direktorius Algis Mykolas Šaulys, UAB „Dervira ir partneriai” (klubas „Jazzbowling”).

Šilutiškius lydėjo sėkmė

atlikeju konkursas muzikuokime drauge taroza DSCN9988Didelė sėkmė šypsojosi Šilutėje augančiai jaunajai muzikantų kartai. Festivalio – konkurso laureatų vardus pelnė fortepijoniniai duetai: Justė Vingytė ir Pijus Pirogovas, papildomai nominuoti geriausio ir stilingiausio ansamblio vardu (mokyt. Ž.Adomaitienė ir L.Kašėtienė); Emilija Skikaitė, Ugnė Petniūnaitė, kurios pripažintos ir geriausiu ansambliu (mokyt. L.Kašėtienė); Karolina Stonytė ir Rokas Venckus, apdovanoti originaliausiųjų nominacija (mokyt. L.S.Tunaitienė ).

Laureatais tapo kamerinis duetas Nojus Ivanov ir Lukrecija Paužuolytė, nominuoti ir muzikaliausiųjų vardu (mokyt. G.Raila ir L. Kašėtienė); fortepijoniniai trio: Najdas Nausėda, Pijus Pirogovas, Joris Mikužis, nominuoti artistiškiausiųjų vardu (mokyt. L.Kašėtienė), ir Anelė Šveikauskaitė, Fausta Balodytė, Gabrielė Bernotaitė, nominuotos už charakterinį kūrinio atlikimą (mokyt. L.Kašėtienė).

Laureatu paskelbtas Gabrielės Norvaišaitės, Beno Tarozos, Emilijos Bernotaitės kamerinis trio, kuris taip pat apdovanotas ir geriausiųjų nominacija (mokyt. L.Kabanova, L.Kašėtienė).

Puikiu pasirodymu žiūrovus pakerėjo ir aukštų įvertinimų sulaukė net du kvintetai: Greta Vismantaitė, Meda Stonytė, Fausta Račaitė, Morta Kaktaitė, Karolina Stonytė (mokyt. A.Alšauskienė ir L.S.Tunaitienė) ir Indrė Montvydaitė, Radvilė Šidlauskaitė, Marija Gutauskaitė, Emilija Skrodenytė, Saulė Norvaišaitė (mokyt. A.Alšauskienė, L.Kašėtienė). Abu jie pelnė gausiausių ir lietuviškiausių ansamblių nominacijas. Šias mergaites smagiu prizu – pakvietimu pažaisti boulingą – apdovanojo vienas iš konkurso rėmėjų klubas „Jazzbowling”.DSCN0051

Festivalyje – konkurse „Muzikuokime drauge” paskelbti bei apdovanoti  diplomantai: Medos Siliūtės ir Martos Petrošiūtės fortepijoninis duetas, kuriam taip pat įteikta nominacija už charakteringiausią kūrinio atlikimą (mokyt. L.S.Tunaitienė); Norberto Vaitkaus ir Nomedos Vaitkutės kamerinis duetas, kuris pripažintas ir originaliausiu ansambliu (mokyt. L.Kabanova ir L.S.Tunaitienė); Elingos Mauricaitės, Evos Stonytės, Kotrynos Skablauskaitės fortepijoninis trio, taip pat pelnęs ir jauniausiojo kolektyvo nominaciją (mokyt. L.Kašėtienė); Eglės Ramanauskaitės, Justės Vingytės, Emilio Janšausko kamerinis trio, papildomai apdovanotas nominacija už charakteringai atliktą pjesę (mokyt. I.Bogužienė, Ž.Adomaitienė, A.Kazlauskytė).

Renginį vainikavo rėmėjų vaišės

Jaunuosius muzikantus buvo atvykę pasveikinti ne tik jų artimieji, bet ir Seimo narys Kęstas Komskis, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, UAB „Šilutės šilumos tinklai” direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas, UAB „Įtampa” direktorius Algirdas Bekeris.

Džiaugsmingai spausdami diplomus ir dovanas jaunieji muzikantai bei juos atlydėję artimieji dar neskubėjo penktadienio pavakarę skirstytis į namus. Visų jų laukė saldžios vaišės, kurių pagrindine puošmena buvoatlikeju konkursas muzikuokime drauge kankles DSCN0001 didžiulis tortas, ant kurio puikavosi užrašas „Muzikuokime kartu”.

Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja ir kitiems festivalio – konkurso rėmėjams: UAB „Šarūno reklama”, Šilutės kultūros ir pramogų centrui bei pasirūpinusiems maitinimu ir vaišėmis ABF „Šilutės Rambynas”, UAB „Rambyno kalnas”, V.Mirauskienės įmonei (baras „Klumpė”), UAB „Radesta” (kavinė „Astra”), UAB „Pušelė”, UAB „Toluta”, UAB „Kintai”.

Anot Ž.Adomaitienės ir L.Kašėtienės, organizuojant respublikinį festivalį – konkursą „Muzikuokime drauge” sulaukta geranoriško Šilutės verslininkų ir įmonių dėmesio – nė vienas, į ką buvo kreiptasi, neatsisakė paremti.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.