Jaunystė renkasi bures!

P82300662013 metais Rusnėje atsirado daug naujų veiklų bei įdomių užsiėmimų jauniems žmonėms – asociacija „Rusnės kaimo turizmo draugija“ vykdo projektą „Šaktarpis – pamario žvejų šventės tradicijų puoselėjimas ir vystymas Šilutės rajone“ pagal 2.2. priemonės „Žuvininkystės regiono ekonomikos įvairinimas ir žvejų užimtumo didinimas“ 2.2.3. veiklos sritį „Žuvininkystės sektoriaus indėlio į Neringos kurorto ir Šilutės rajono turizmo plėtrą didinimas“, kurią reglamentuoja „Šilutės rajono ir Neringos savivaldybių tvarios žuvininkystės plėtros strategija“, tačiau nereglamentuoja Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų veiksmų programa.

Pagrindinis projekto tikslas – didinti žuvininkystės sektoriaus indėlį į Neringos kurorto ir Šilutės rajono turizmo plėtrą.

Rusnė aktyviai dalyvauja mėgėjiškos žvejybos populiarinime – apgyvendinimo sektoriaus atstovai bendradarbiauja su laivininkais bei žvejybos žinovais, tuo suteikdami atvykstantiems žvejams patrauklesnius paslaugų „paketus“; yra specializuota žvejybos reikmenų parduotuvė; mėgėjiškos žūklės leidimų platinime dalyvauja kelios Rusnės parduotuvės ir t.t.

Beje, atvykstantieji žvejoti neapsiriboja vien laimikių gaudymu – mielai lankomi turizmo objektai, todėl vienų iš aukščiau minėto projekto edukacinės programos tema buvo „Informacijos apie turistams patrauklius vietos objektus surinkimas“. P9210243Mokymų metu klausytojams buvo priminta salos istorija, daromos ekskursijos, mokomasi įdomiai pateikti kartais ir sausą informaciją.

Dar vienų mokymų metu buvo diskutuojama apie modernių technologijų priemonių, skirtų pritraukti turistus į regioną, populiarinimą bei aktyvesnį naudojimą. Jaunuolių nuomone, geriausia alternatyva senosioms technologijoms (skelbimams spaudintose žiniasklaidos priemonėse, bukletams, stendams ir t.t.) yra interaktyvus informacijos srautas socialiniuose tinklalapiuose. Diskusijose su lektoriais dar buvo „atrastos“ išmaniųjų telefonų programos, grupinių pirkimų akcijos ir t.t.
Edukacinė programa „Pamario krašto kulinarinio paveldo puoselėjimas“ pratęsė žinomiausios Rusnės šventės „Šaktarpio“ temą. Juk didžiausias šio renginio akcentas ir yra kulinarinio paveldo pristatymas bei pasidalinimas patirtimi.

Šioje veikloje dalyvauja visi Rusnės kaimai (ir Šyšos kaimas, kuris yra anapus Atmatos), ir tiek Vorusnės ir Pakalnės žolių arbatos, tiek Rusnės vandens punšas ir prūsiška bulvienė, tiek Šyšos žuvienė ar Skirvytėlės rūkyta žuvis bei Uostadvario ir Šyškrantės skanymynai ne tik džiugina skonio receptorius, bet ir skatina pasididžiavimą tautiniu paveldu.

Todėl skaniausių mokymų metu lektoriams netrūko pagalbininkų ruošiant prūsišką bulvienę ir kitus patiekalus, tad kito „Šaktarpio“ metu prie puodų, ko gero, jau stos kita karta…

Senovinė žvejybai ir krovinių gabenimui skirta medinė burvaltė – kurėnas šiais laikais daugiau naudojama kaip pažintinė projektas saktarpis logopriemonė ir traukos objektas turistams. Mokymų „Kurėnų statybos technologijos“ metu klausytojai ne tik susipažino su šio medinio stebuklo statymo ypatumais, įdomiais įrankiais ir priemonėmis, bet ir praktiškai jį išbandė. Neišgąsdino nei sunkūs irklai (kurėnas jų turi net keturis), nei slidžios virvės. Ir labiausiai sužavėjo burės. Juk jos – laisvės ir jaunystės simbolis…