Jėgų atsitiesti po gaisro suteikia žmonių gerumas

Gaisras 22„Tokio supratimo, palaikymo ir tokios paramos tikrai nesitikėjau. Noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie aukojo pinigus, nešė ir vežė mums įvairius daiktus, drabužius, maisto produktus“, – visiems, padedantiems atsitiesti po skaudžios nelaimės dėkoja daugiavaikės šeimos mama Elena.

Namą Vainuto seniūnijos Kivylių kaime, kuriame gyveno mama, tėtis, penki vaikai ir močiutė, gaisras suniokojo birželio 1 dieną.

Per pusantros paros po nelaimės šeima išvalė gaisravietę, jau perka statybines medžiagas, jų sodyboje stovi ir vagonėlis, kuriame jie glausis, kol atstatys liepsnų prarytą savo namą.kivyliuose gaisras

Žinia apie gaisrą Kivyliuose greit pasklido ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šeimos nelaimei neabejingi žmonės jau tą patį vakarą į sodybą pradėjo vežti baldus, buitinę techniką, drabužius. Namui statyti per savaitę buvo suaukoti ir keli tūkstančiai eurų.

Žmonių gerumo sujaudinta tiek šeima, tiek Vainuto seniūnijos kolektyvas. Socialinio darbo organizatorė Lina Juzaitienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo nesitikėjusi, kad per tokį trumpą laiką bus galima pasiekti tokių rezultatų.

„Žmonės dosnūs, užjaučiantys. Esu sujaudinta, visas Vainuto seniūnijos kolektyvas sujaudintas. Atjauta mumyse gyva, vis dar esame žmonės“, – sakė ji.

Žmonių gerumas bei aukos skatina šeimą greičiau atsitiesti. Iš suaukotų pinigų jie jau nusipirko vagonėlį, kuriame laikinai apsigyveno, taip pat yra aprūpinti visais būtiniausiais daiktais, drabužiais, netgi maisto produktais. Daiktai, kurių prireiks ateityje, jau pastačius namus, yra saugomi Vainuto kultūros namuose.

Šeima turi tikslą iki žiemos atstatyti didžiąją dalį namo. Vasara šiems darbams nudirbti patogus laikas, nes yra daugiau laisvo laiko, nereikia vaikų vežioti į mokyklą. Per parą po nelaimės šeima su talkininkais išvalė gaisravietę, jau perka statybines medžiagas.

 

Vainuto seniūnijos Kivylių kaime prieš savaitę įvyko skaudi nelaimė – gaisras sunaikino visą gausios šeimos turtą ir namus. Tačiau vieninga seniūnijos bendruomenė nepaliko nelaimėje savo narių.

Vainuto seniūnijos ir socialinių paslaugų centro darbuotojai pirmieji suteikė pagalbą ir organizavo būtiniausius paramos šeimai teikimo darbus.
Prašydami paramos gausiai šeimai kreipėmės į visus Vainuto seniūnijos gyventojus. Organizavome paramos rinkimą.

Noriu pasidžiaugti, kad seniūnijos gyventojai labai nuoširdžiai ir geranoriškai atsiliepė į prašymą. Sulaukėme visapusiškos paramos: buvo nupirkta buities daiktų, nupirktas ir atvežtas mobilus namelis, maisto, drabužių, aukota pinigais ir į atidarytą sąskaitą, ir grynaisiais. Surinkta išties solidi suma bus panaudota atstatant šeimos namus.

Vainuto seniūnijos bendruomenės vardu, nuoširdžiai dėkoju visiems, parėmusiems šią šeimą nelaimėje.

Taip pat dėkoju Vainuto seniūnijos bendruomenės tarybos nariams, padėjusiems rinkti pinigines aukas, krašto ūkininkams, skyrusiems savo techniką.

AČIŪ JUMS VISIEMS!

Vainuto seniūnijos bendruomenės pirmininkas Algirdas EIDIKIS

 

JEIGU NORITE PADĖTI ŠEIMAI:

Vaikų mamos Elenos Mikalauskienės tel. 8 654 85766.

Tarpininkauti gali Vainuto seniūnijos socialinės darbuotojos, tel. 8 655 38793 arba 8 614 47434.

Mamos Elenos Mikalauskienės banko sąskaitos nr. LT287300010030066545, paskirtyje nurodyti žodį PARAMA.