Jei sergi – nelik viena: „Viva Femina“ gali būti drauge

„Viva Femina“ - Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugija, įkurta daugiau kaip prieš 15 metų. Draugiją įkūrė ir jai vadovauja šilutiškė Dana Butkienė.

Šilutiškės susitiko su Seimo nariu A. Butkevičiumi ir Sveikatos ministru A. Dulkiu.

2015-aisiais „Viva Femina“ žengė dar vieną žingsnį – tapo respublikinės Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) nare, atverdama dar platesnes veiklos galimybes. Draugijos narės kviečiamos ne tik į konferencijas, bet ir gauna materialinę paramą įsigyti kai kuriuos medikamentus, grožio ir sveikatinimo, net estetinės chirurgijos procedūroms, laboratorijų paslaugoms. POLA kortelės daugeliui šių paslaugų kai kur suteikia nemažas nuolaidas.

Draugijos moterys ne tik gydymu rūpinasi, bet ir gyvena pakankamai įdomų, įvairiapusį gyvenimą: susitinka kartą per savaitę, bendrauja, vyksta į ekskursijas, spektaklius bei koncertus, dalyvauja parodose ir konferencijose.

Šilutiškės „Viva Femina“ narės bendrauja ir su kitų miestų draugijomis, vienijančiomis onkologinius ligonius. Draugijų nariai organizuoja ir kviečia į bendras konferencijas, kuriose išgirsta ne tik onkologijos gydymo, bet ir visos sveikatos apsaugos naujoves.

Rugsėjo trečiąjį savaitgalį, draugija gavo kvietimą dalyvauti POLA konferencijoje. Konferencija vyko dvi dienas, POLA bendruomenė bei savanoriai iš visos Lietuvos susibūrė Vilkaviškio rajone, Bartninkuose. Čia vyko kasmetinis POLA komandos susibūrimas – diskusija apie sveikatos priežiūros sistemos aktualijas bei medicinos psichologės, psichoterapeutės dr. Jolantos Žilinskienės mokymai apie savanorystės kasdienybę, savanorių emocinę sveikatą. Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė LR Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Seimo nariai, Vilkaviškio rajono savivaldybės ir Visuomenės sveikatos biuro vadovai, dvasiškiai.

POLA vadovai pasidžiaugė, kad kaskart susitikus gera jausti buvimo drauge jėgą ir dovaną – visaapimantį bendrystės jausmą, padėkojo savanoriams už jų dovanojamą asmeninį laiką, dalinimąsi patirtimi, tokio pat likimo žmonėmis, ir skleidžiamą viltį.
Daug ir įvairių klausimų buvo užduota Sveikatos apsaugos ministrui A. Dulkiui, kuris ne į visus atsakė, bet pažadėjo ieškoti atsakymų ir sprendimų.

Pasibaigus susitikimui, visi išsiskirstė pasikrovę teigiamos energijos, bendrumo jausmo, naujo įkvėpimo apie savanorystę, sutarę kitais metais pasimatyti Šilutėje, kur atvykstančiųjų lauks draugija „Viva Femina“. Daugiau informacijos apie draugiją galima rasti internete arba tiesiog susisiekti su vadove D. Butkiene.

Bet kokioje situacijoje yra viltis ir išeitis, viena iš jų – tapti sergančiųjų onkologinėmis ligomis draugijos nariu, norinčiu, kad gyvenimas taptų spalvingesnis, įdomesnis, o drauge būtų tvirčiau ir saugiau pakelti gyvenimo išbandymus.