Jiems gyvenimas pagerės tuoj pat

© silutesnaujienos.ltAntradienį Ekonomikos ir finansų komitete prasidėjo procedūra, kaip skubiausiai pagerinti gyvenimą savivaldybės administracijos vadovams.

Meras Virgilijus Pozingis pasiūlė administracijos direktorei Idai Vasiljevienei prie atlyginimo mokėti ne 40 proc., kaip buvo kalbama anksčiau, bet 50 proc. pareiginio atlyginimo dydžio priemoką.

Savo ruožtu, I.Vasiljevienė nepamiršta pasirūpinti savo pavaduotojų gerove. Direktorė pateikė siūlymą mokėti 30 proc. pareiginio atlyginimo priemokas pavaduotojams Dainorai Butvydienei ir Raimundui Ambrozaičiui.

Administracijos direktorės I.Vasiljevienės atlyginimas vidutiniškai siekia 3645 Lt (atskaičius mokesčius, gauna 2770 litų). Jei rajono Taryboje bus patvirtinta 50 proc. dydžio priemoka, nuo lapkričio šios Darbo partijos statytinės gyvenimas pagerės pusantro karto – jai bus mokamas 5467,5 Lt atlyginimas.

Partijos Tvarka ir teisingumas statytinei D.Butvydienei šiuo metu priskaičiuojamas 3935 Lt vidutinis mėnesio atlyginimas. Po rajono Tarybos sprendimo jis būtų padidintas dar 1180 Lt. O Liberalų sąjūdžio statytiniui R.Ambrozaičiui priskaičiuojamas 3335 Lt vidutinis mėnesio atlyginimas padidėtų 1005 Lt.

Visi šie savivaldybės administracijos vadovai statytiniais pavadinti ne veltui. Pareigas jie gavo rekomenduoti savo partijų, pritarus valdančiosios koalicijos politikams. Parinktiems rajono vadovams nereikėjo įrodyti savo kompetencijos ir profesionalumo dalyvaujant konkursuose ar kvalifikacijos egzaminuose. Taip į visas pareigas renkami tik valstybinių įstaigų visų grandžių darbuotojai – net pretenduojantys į paprasto specialisto pareigas. O rajonų vadovams jokio žinių patikrinimo nereikia, užtenka draugauti su reikiama partija.

Rajono politikams pateiktame sprendimo projekte nurodoma, kad priemokos minėtiems administracijos vadovams skiriamos už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.

Nei rajono meras V.Pozingis, nei savivaldybės administracijos direktorė I.Vasiljevienė neminėjo, kokie papildomi darbai užgriuvo administracijos vadovų pečius, ir kiek papildomos naudos jie davė rajonui, kad prireikė priemokų prie ir taip solidžių atlyginimų.

Tikriausiai, svariausias argumentas daug paprastesnis – tikinama, kad „savivaldybės administracijai numatytame mokos fonde lėšų pakaks”…