Jokių pakeitimų dėl laidotuvių pinigų nėra

kapinesIš Lietuvos emigravę gyventojai gimtinėje susiduria su problemomis, kokių anksčiau nebuvo turėję. Taip nutiko ir vienai šilutiškių šeimai, laidojusiai mamą.

Artimieji pasakojo, kad buvo apstulbinti, kai nuėję į Savivaldybę sužinojo, jog negalės gauti laidotuvėms skiriamos pašalpos, mat jie nėra registruoti Šilutės rajone. Norvegijoje seniai gyvenančiai velionės dukrai teko ieškoti Šilutėje registruotų giminaičių, kuriems ir buvo išduotas čekis, pagal kurį jie paėmė laidotuvėms skiriamus pinigus iš banko.

„Laimė, kad turime Šilutėje gyvenančią pusseserę. O jei neturėtume, negi tektų prašyti bet kokio svetimo šilutiškio pagalbos?“, – stebėjosi artimieji.

Jiems keista, kad čekis laidotuvių pinigams gauti gali būti išduodamas su velioniu visai nesusijusiems žmonėms. Juk kas garantuos (gyvenime juk būna visaip?..), kad tas svetimas žmogus, gavęs laidotuvių pinigus, tikrai juos atiduos mirusiojo šeimos nariams.

Apie laidotuvių pinigų gavimo tvarką iki šiol nežinoję velionės giminaičiai suprato, kad tokia keista naujovė Šilutėje įvesta tik nuo šių metų.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis informavo, kad suteikiant paramą mirusiųjų artimiesiems jokių naujovių nėra. Visoje Lietuvoje visada galiojo tvarka, kad laidojimui skiriami pinigai išduodami ne tik šeimos nariams – juos gali paimti bet kuris žmogus, kuris atsineša velionio mirties liudijimą. Giminystės ryšiai šiuo atveju visai nesvarbūs, svarbu tik viena – kad pašalpą atsiimantis žmogus būtų registruotas Lietuvoje.

Minimos velionės laidojimui skirtus pinigus būtų galėjęs paimti jos sūnus, kuris gyvena Klaipėdoje, bet jis į Socialinės paramos skyrių nesikreipė.

Pasak A.Šimelionio, neretai kreipiasi ir mirusiųjų kaimynai, ir seniūnijų seniūnai ar socialiniai darbuotojai, jiems ir išrašomas čekis laidotuvių pinigams.