Jonai ir Janinos patenka į 2 proc. šalies eismo įvykių

salyje-svenciamos-jonines-jonava-pasiskelbe-jonu-respublika2Remiantis ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, eismo įvykių Lietuvos keliuose ilgojo Joninių savaitgalio metu mažėja: pernai užfiksuota 50 procentų mažiau draudiminių eismo įvykių, nei 2011-taisiais. Vis dėlto birželio mėnesį išmokama daugiausia išmokų už fiksuotus eismo įvykius lyginant su kitais mėnesiais, o liepą registruotų įvykių kelyje skaičius 14 proc. viršija metinį vidurkį.

Vasarą – daugiau įvykių dėl neblaivaus vairavimo

„Vasaros pradžioje bei atostogų sezono metu vairuotojai važinėja tolimesniu atstumu bei didesniu greičiu, yra mažiau atidūs, todėl įvykių pasekmės kur kas didesnės. Vis dėlto įvykių mažėjimas lietuvių populiarios linksmos šventės metu rodo, jog žmonių sąmoningumas auga – ypatingai švenčių dienomis jie saugosi neblaivūs sėsti prie vairo.

Tam įtakos turi ir paskutiniu metu itin aktyviai švenčių metu patruliuojančių pareigūnų darbas,  – teigia ne gyvybės draudimo bendrovės BTA Žalų departamento direktorė Karolina Karpova. – Tačiau panašu, kad po Joninių žmonės atsipalaiduoja: BTA statistika  rodo, jog liepos mėnuo – itin avaringas.“

Pažymėtina, kad 50 proc. daugiau nei kitais mėnesiais įvykių dėl neblaivaus vairavimo taip pat  įvyksta vėlesniu vasaros sezonu: liepą bei rugpjūtį, labai išsiskiria ir lapkritis.

Specialistų teigimu, nenuostabu, kad vasara – avaringas laikotarpis. Galų gale atšilus orams, žmonės ne tik sėda už vairo neblaivūs,  keldami pavojų savo bei kitų eismo dalyvių sveikatai bei gyvybei, bet ir leidžia sau kiek neatsakingiau elgtis vairuojant.

Vis dažniau eismo įvykiai nutinka vairuotojams naudojantis telefonu. Neretai vairuotojai slėpdami telefonus rašo SMS žinutes, taip nukreipdami dėmesį nuo kelio bei aplinkinio eismo bei sudarydami galimybę avarinei situacijai.

BTA duomenimis, dažniausia autoįvykių priežastis – atstumo nesilaikymas. Antroje vietoje įvykiai sankryžose dėl nepraleidimo, šviesų, neatidumo. Daugiausia eismo įvykių fiksuojama didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Jonai ir Janinos patenka į 2 proc. šalies eismo įvykių

Artėjančių Joninių proga BTA specialistai įvertino, kaip dažnai Jonai ir Janinos patenka į eismo įvykius.

Pagal draudimo bendrovės duomenis, varduvininkams vasaros metu daugiau įvykių įvyksta rugpjūčio mėn., tai yra 16% daugiau už vasaros metu patirtų įvykių vidurkį.

Jonai ir Janinos sudaro 2 procentus  visų fizinių asmenų, kurie fiksavo eismo įvykius Lietuvoje. Daugiausia įvykių šių lietuviškų vardų savininkai patiria sausio mėnesį, tai yra apie 50 % daugiau už vidutinį jų patiriamą įvykių skaičių per metus.

Palyginti su populiarių vardų Ievos, Agnės, Kristinos, Linos, Eglės bei Monikos savininkių eismo įvykių statistika, matyti, kad ypač dažnai į eismo įvykius papuola Linos ir Kristinos, o Janinos yra ypač mažai „avaringos“.

Linos vienodai eismo įvykių patiria visais mėnesiais. Taip pat kaip ir Kristinos, Janinos mažiausiai avarijų patiria lapkričio – gruodžio mėnesiais, bet daugiausia – birželį. Tuo tarpu Jonus birželį lydi sėkmė – tuomet jų „avaringumas” pats mažiausias, o per du likusius vasaros mėnesius – pats didžiausias.

Iš populiarių vyriškų vardų savininkų mažiausiai eismo įvykių per mėnesį patiria Artūrai, daugiausiai – Jonai.

Analizuojant statistiką pagal metų laikus, gauti tokie rezultatai: Andriai ir Tomai „avaringiausi“ yra rugsėjo – sausio mėnesiais, vasarą – mažiausiai patiria nemalonių įvykių kelyje. Dariai ir Artūrai daugiausia eismo įvykių patiria rudenį, o mažiausiai – pavasarį, užtat Mindaugai, atvirkščiai, „avaringiausi“ yra liepą, o mažiausiai eismo įvykių patiria rugsėjo – sausio mėnesiais.

Prieš kelionę ragina pasirūpinti namų saugumu

Šventinių savaitgalių metu BTA ragina vairuotojus būti atidesniems kelyje, net ir skubant greičiau pasiekti kelionės tikslą, laikytis kelių eismo taisyklių, nesėsti prie vairo neblaiviems. Draudimo bendrovė taip pat primena, jog prieš kelionę svarbu pasirūpinti ir paliekamo turto saugumu.

„Paprastai per Jonines žmonėms išvykus iš miestų prie upių, ežerų ar pasisvečiuoti pas draugus, giminaičius, neretai visam savaitgaliui paliekamas turtas be priežiūros, todėl tokiomis dienomis juo aktyviai pasirūpinti suskumba ilgapirščiai. Siekiant užbėgti nelaimei už akių, apie savo kelionę patartina informuoti kaimyną, kuris prireikus iškviestų policiją ar kitą reikiamą tarnybą“, – perspėja K.Karpova.

Padidėjusi vagysčių grėsmė ilgųjų savaitgalių laikotarpiu yra ne vienintelė, galinti padaryti žalos gyventojų turtui. Vasaros metu gamta mus stebina nenuspėjamais reiškiniais – stipriomis liūtimis, neretai su perkūnija ir žaibais, todėl patartina pasirūpinti savo turtu ir imtis įmanomų saugumo priemonių, ypač, jei išvažiuojama toliau nuo namų.