Joninių burtai ir paslaptys

joniniu burtaiŠįvakar – išvakarės vienos populiariausių švenčių – Joninių. Įsigalėjus krikščionybei ši šventė pradėta švęsti Šventojo Jono gimimo dieną, t.y. birželio 23-iąją, nors iš tiesų Joninių šventė ir tikroji saulėgrįža nesutampa. Iš tikrųjų trumpiausia naktis ir ilgiausia diena yra birželio 21 dieną.

Nors tradicijos keičiasi, tačiau akivaizdu, kad apie ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį liudijantys ženklai – paparčio žiedo ieškojimas, laužų deginimas ir vainikėlių plukdymas vandenyje – nėra pamirštami. Ši vasaros šventė nuo seno laikoma stebuklinga – tikima, kad Joninių naktį visos gamtos jėgos padeda sužinoti ateitį.

Tad ar rasite mylimąjį ar mylimąją šiais metais?

Paparčio žiedo ieškojimas

Buvo manoma, kad radus paparčio žiedą tampama aiškiaregiu. Toks žmogus gali girdėti žmonių mintis bei paslaptis, taip pat girdėti paukščių kalbą.

Žmonės, kurie nori rasti paparčio žiedą, turi eiti po vieną gilyn į mišką ir jokiu būdu neatsigręžti atgal.
Radus papartį su žiedu po juo reikia patiesti nosinaitę, aplink jį apsibrėžti su šermukšnio lazda, pasidėti indą su šventintu vandeniu, uždegti žvakę ir melstis. Tuomet suspindės žiedas ir nukris ant nosinaitės. Laukiant žiedo, gąsdins piktosios dvasios, todėl reikia būti drąsiam.

Joninių vainikų plukdymas

Vakare reikia surinkti nedidelį glėbį miško ir pievų gėlių ir nupinti iš jų vainiką. Kai saulė tekės, reikia sugalvoti norą ir paleisti vainiką į vandenį. Jeigu jis upe ar ežeru ims plaukti, viskas išsipildys, jeigu beveik iškart atsidurs ties krantu – neišsipildys.

Kitas burtas: reikia nupinti du vainikus iš devynių žolelių ar gėlių. Vienu vainiku yra buriama dviem būdais: jis yra metamas ant šakos (po kiek bandymų jis užsimaus ant šakos, po tiek metų ištekėsi), arba jis su žvake yra plukdomas vandeniu (jeigu plaukia – mergina ištekės, jeigu ne – šiais metais ji nesusiras vyro). Antras vainikėlis yra padedamas po pagalve – ką susapnuos, tas ir bus jos vyras.

Kitoks būrimas yra taikomas merginoms, turinčioms savo išrinktąjį. Abu vainikėlius galima leisti į vandenį. Jeigu jie susiglaudžia, tuomet mergina ištekės už išrinktojo, jeigu vainikai išsiskirs, tuomet ir jų pora iširs.

Būrimai vandens dubenyje

Paimkite platų ir gilų dubenį, pripilkite į jį vandens. Kai saulė ims leistis, pašnibždomis ištarkite savo norą ir meskite į vandenį akmenėlį. Toliau skaičiuokite: jeigu apskritimų skaičius bus lyginis, noras išsipildys, jeigu nelyginis – neišsipildys.

Į didelį dubenį pripilkite vandens, paimkite du žiedus be kotų. Paleiskite žiedus į vandenį. Jeigu žiedai plaukia šalia – ruoškitės vestuvėms, jeigu išsiskiria – laukite nesutarimų santykiuose.

Šokinėjimas per Joninių laužą

Joninių laužas turi ypatingų galių – jo ugnis palaimina tuoktuvėms. Jeigu mylimųjų pora susikibus rankomis kartu peršoka per laužą – jie susituoks ir taps tvirta pora.

Yra toks prietaras: jeigu šokdami per laužą ugnies neprilietėte, tai geras ženklas. Merginoms tai reiškia artėjančią laimingą santuoką, o vaikinams – sėkmę reikaluose.

Sapnai

Norint susapnuoti savo būsimą vyrą, Joninių naktį po pagalve reikia pasidėti aguonos žiedą.
Jei saulei leidžiantis surinksite septynis skirtingus žiedus ir prieš miegą juos padėsite po pagalve, tą naktį regėtas sapnas taps pranašišku.

Rytinė rasa

Norite būti gražūs lyg iš pieno plaukę? Tuomet Joninių ryte atsikėlus anksti, nusiprauskite veidą ryto rasa.
Taip pat anksti ryte atsikėlus, nusiprausus ryto rasa, nepratarus nė žodžio ir vėl nuėjus miegoti, galima susapnuoti savo būsimą vyrą (žmoną).

Orų spėlionės

Buvo tikima, kad, jeigu Joninių naktį bus žvaigždėta, tuomet per Kalėdas bus šalta ir daug sniego,  jeigu Joninių naktį lietinga – per Kalėdas tikėtinai bus didelės pūgos, jeigu Joninių naktis debesuota – Kalėdos bus vėjuotos ir lietingos.

Linkime Jums visiems surasti savo laimingąjį paparčio žiedą, kad ir kokio pavidalo jis būtų!