Joninių Klaipėda aidės elektroko ritmais

royce sivakoff photographyJoninių vakarą industrinėje Klaipėdos erdvėje, lofte „No. 74“, kils tikro šiuolaikinio elektroninio roko muzikinės bangos. Alternatyvios muzikos gerbėjai kviečiami į debiutinį Klaipėdos grupės ROYCE albumo BLACK LIGHTS pristatymą, kurio lokaciją kiek pakoregavo viešosios tvarkos skyrius.

ROYCE lyderio Ilja Gun teigimu, nemokamas griausmingo garso ir ryškių lazerių šou pasirodymas turėjo įvykti prie Klaipėdos Kultūros fabriko, tačiau koncertui artėjant, Viešosios tvarkos skyrius jį ten uždraudė.

„Įpusėjus pasiruošimui, gavome netikėtų naujienų, kad teks ieškoti naujos vietos pasirodymui. Paaiškėjo, kad tuo pat metu, netoliese esančiame Jono kalnelyje, numatytas kitas Joninių renginys, kurį esą mes užgožtume. Taigi koncerto vietą perkėlėme į industrinę Klaipėdos erdvę „No 74“ loftą, kur jau tikrai visų ir lauksime. Visus kas iki koncerto perkėlimo i kitą vietą užsiregistravo mūsų renginyje Facebook, kaip “GOING” mes pagarbiai pakvietėme nemokamai“, – sako grupės vokalistas I. Gun.

Nepaisant laikinų nesklandumų, ROYCE sėkmingai ruošiasi debiutinio albumo „Black lights” pristatymui. Kalbėdamas apie albumo kūrinius, I. Gun pabrėžia, kad net ir sunkiausių ritmų momentuose, juose galima apčiuopti tarsi ultravioletinės šviesos pliūpsnius, kurie net ir aklinoje tamsoje išryškina visą esmę.

ilja gun juros svente 2 sirusas photography„Pagrindinė albumo žinutė yra kiek filosofinė. Per tamsų muzikinį skambesį stengiamės perteikti optimistinę žinutę – be tamsos nesuvoktume šviesos reikšmės ir prasmės. Albumo kūriniuose pulsuoja dualistinė, šviesos-tamsos, dorybės-ydos, idėja, kuri atsispiria nuo religijos, mitologijos. ,,BLACK LIGHTS” griauna nusitovėjusias normas ir parodo skirtingų polių harmoniją, sukurdamas dvilypumą, kuris ir atsiskleidžia muzikoje“, – teigia I. Gun.

Grupės „ROYCE“ autorinė kūryba žingsnis po žingsnio sulaukia pripažinimo ir susidomėjimo. Naujojo albumo singlai, ,,Coming home”, ,,Freak show” ir ,,Beast” jau sukasi radijo stočių eteryje, klausytojų dėmesį ROYCE yra užsitarnavę ir ankstesniu, du metus trukusiu, ,,playing the Depeche” projektu.

“playing the Depeche projektas padarė nemažą įtaką mūsų stiliui. Esame jų gerbėjai, šiuo tikslu ir susibūrėme, projekto dėka – puikiai susigrojome ir supratome kad galime kurti kartu. Vis tik, dabartinį mūsų stilių būtų sunku sugretinti. Naujojo albumo kūrinių skambesį talpiname ,,dark baroque alternative synth rock“ stilistikoje. Mūsų “gyvas” atlikimas gerokai skirsis nuo to ką galima išgristi įrašuose, su kuriais jau dabar galima susipažinti oficialiame lietuviškos muzikos portale pakartot.lt ir ateiti į koncertą “pasiruošus”, – sako I. Gun.

Joninių vakarą grupė ROYCE žada ryškų ir garsų pasirodymą, tikina, kad laukia tikrai neeilinis vakaras šio muzikinio žanro mėgėjams. Albumo pristatymą apšildys indie rock muzikos atlikėjai RUPKUS, iškart po jo – ROYCE į sceną žengs kartu su Vitu Vaičiuliu (Electronic I, Naktinės Personos, Daddy was a Milkman), pritariančiais vokalais Kristina Jatautaitė-Stanevičienė (Capella A, Linas Adomaitis, Gytis Paškevičius ir kiti), žinomo Klaipėdos menininko Lino Kutavičiaus šviesos instaliacijomis „Lightforms.lt“ ir įspudingu lazerių šou, kurį specialiai kiekvienai dainai kuria ir valdys Evaldas FX.