Joninių savaitgalį policija ragina nepamiršti saugumo

vagysArtėjant Joninių savaitgaliui Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus švenčiant nepamiršti savo pačių saugumo, o iš namų išvykstančiuosius – pasirūpinti ir savo turto apsauga.

Policija įspėja, kad šventės, o ypač šventiniai savaitgaliai, neretai tampa gera proga veikti ilgapirščiams. Paparastai naudodamiesi sumažėjusiu žmonių pastabumu, ir, žinoma, pastebėdami, kad daug kur namuose nėra šeimininkų, vagys daug dažniau ryžtasi į juos brautis.

Dėl to išeidami iš namų, net ir vakarui ar nakčiai, gyventojai turėtų nepamiršti imtis bent paprasčiausių apsaugos priemonių – sandariai uždaryti langus, orlaides, balkonų duris, nepalikti pravirų rūsių ir pagalbinių patalpų langų, užrakinti visas duris, pro kurias galima būtų patekti į namus.

Privačių namų gyventojai išvykdami neturėtų palikti kieme vertingesnių daiktų – dviračių, elektrinių prietaisų, įrankių, brangesnių namų apyvokos daiktų. Nereikėtų palikti ir nerakintų automobilių ar bet kokių daiktų juose, kurie patrauktų ilgapirščių dėmesį.

Einant į viešuosius renginius geriau su savimi nesinešti didelių sumų pinigų ar itin vertingų daiktų.

Savaitgalį, kai daug kur vyks Joninių šventei skirti renginiai, viešąją tvarką mieste ir užmiestyje užtikrins ir didesnės policijos pajėgos. Pareigūnai stebės ne tik viešąsias vietas, bet ir bus atidūs eismo saugumui: bus tikrinamas vairuotojų blaivumas, principingai bus vertinami greitį viršijantys, savo elgesiu kelyje pavojų kitų žmonių saugumui keliantys eismo dalyviai.

Pareigūnai ragina vairuotojus ir pėsčiuosius kelyje elgtis itin atargiai: vairuotojai neturėtų pamiršti, kad tamsiu paros metu, ypač užmiestyje, kur vyks nemažai Joninėms skirtų renginių, gali vaikčioti daugiau žmonių.
Atsargūs turėtų būti ir pėstieji – nevaikščioti važiuojamąją kelio dalimi, o esant būtinybei, tamsoje eiti tik kelkračiu ar važiuojamosios kelio dalies pakraščiu, pastebėjus artėjančią transporto priemonę, laikytis nuo jos saugaus atstumo, tamsoje turėti su savimi atšvaitą, šviesą atspindinčią liemenę ar žibintuvėlį.

Policija ragina gyventojus linksmintis atsakingai ir nepamiršti, kad alkoholis neretai tampa daugelio skaudžių nelaimių priežastimi.