Joninių savaitgalį – policijos reidai

Lietuvos kelių policijos tarnyba įspėja šį savaitgalį visoje šalyje bus vykdoma vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolė. Apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo teritorijose organizuos ir papildomas priemones, taikys viešąjį, neviešąjį arba mišrųjį patruliavimo būdą.

Prevencinių priemonių, kurias birželio 24–26 dienomis vykdys policijos pareigūnai, tikslas – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų apsvaigę asmenys, užkardyti pavojingą ar chuliganišką vairavimą, kai padidėja eismas visoje šalyje, keliuose susidaro spūstys.

Važiuokite neviršydami leistino greičio, nepamirškite užsisegti saugos diržų, kelyje venkite bet kokių su vairavimu nesusijusių veiksmų: nevalgykite, neskambinkite mobiliojo ryšio priemone be laisvų rankų įrangos. Dėmesį sutelkite tik į kelią.

Pasirūpinkite vaikais: nepalikite jų be priežiūros ir nepamirškite vaiko ūgiui ir svoriui pritaikytos sėdynės. Vyresni vaikai taip pat turi užsisegti saugos diržus.

Joninių naktį pėstiesiems reikia turėti atšvaitą. Eidami per pėsčiųjų perėją nedelskite ir nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis.

Dviračių ir paspirtukų vairuotojams, judantiems važiuojamąja kelio dalimi, reikia dėvėti ryškiaspalvę liemenę, jaunesniems nei 18 metų būtina dėvėti saugos šalmą, vyresniems jis rekomenduojamas. Nevažiuokite pėsčiųjų perėjomis! Jas kirskite nulipę nuo transporto priemonės.

2021 metais, birželio 23–27 dienomis (trečiadienis–sekmadienis) šalies keliuose įvyko 47 eismo įvykiai, per kuriuos 1 žmogus žuvo, o 52 buvo sužeisti. 2022 metais birželio 23–26 dienomis (ketvirtadienis–sekmadienis), įvyko 35 eismo įvykiai, per kuriuos 3 žmonės žuvo, 42 buvo sužeisti.

 

 

Pagal lkpt.policija.lrv.lt inf.