Joninių vainikas papuošė Savivaldybės finansų ministrę

JANINAPenktadienio rytą Savivaldybės administracijos vadovų susirinkime ąžuolo vainikas, papuoštas gelsvomis ir melsvomis gėlėmis, buvo uždėtas savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėjai Janinai Valienei.

Taip Šilutės savivaldybėje paskelbtas Joninių šventės maratonas, kuris tęsis iki paslaptingosios birželio 25 dienos ankstyvo ryto, kai susiduria ilgiausia diena ir trumpiausia metų naktis. O šeštadienį visi rajono žmonės pakviesti į Joninių šventę Vainute.

Vainiką Janinai uždėjo Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, o sveikatos ir linksmų vardinių linkėjo nauji rajono: merė Daiva Žebelienė ir jos pavaduotojai Algirdas Balčytis bei Šarūnas Laužikas.

Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pamokė, kaip kiekvienas savo šeimoje turėtų pasitikti šią nuostabią vasaros šventę.

Kiekviena šeima turėtų nusipinti mažiausiai tris ąžuolo vainikus: vieną – papuošti galvai, kitą – paleisti į vandenį, palydint slapčiausiomis svajonėmis, o trečias vainikas turėtų būti iškeltas ant karties (kupolės) ar įkeltas į medį – saulei pasveikinti.

Joninių laužas kiekvienoje sodyboje turi būti užkurtas tik tuomet, kai saulė nusileidžia. Paparčio žiedo ieškoti reikia būtinai tik vienam – be jokių draugių ar draugų. Tik tuomet gali įvykti paslaptingas stebuklas.

Joninių šventės ritualo pabaiga – atsikėlus ankstyvą rytą (apie 4.30 val.) reikia pasitikti kylančią saulę ir balsu tarti žodžius:

– Saulele ačiū, kad esi!

Ir paprašyti duonos kasdieninės ir sveikatos.

Dar kartą primename, kad garsiausios rajono Joninės rytoj vyks Vainute.