Jorio apdovanojimas parvežtas į Švėkšną

riterieneĮ šių metų „Gimtosios žemės“ Jorio apdovanojimų nominaciją – „Už tai, kad visiems būtų geriau“, pretendavo 15 kandidatų iš įvairių Lietuvos vietovių, tarp kurių ir švėkšniškė Ingrita Riterienė.

Balandžio 24 d., penktadienį, buvome kviečiami dalyvauti baigiamajame LRT TV „Gimtosios žemės“ renginyje.

Organizatorių sumanymu, renginiai prasidėjo nuo pusiaudienio Akmenės rajono savivaldybės kultūros centre, Naujojoje Akmenėje.

Apžiūrėję unikalus sovietmečio darbininkiško miesto kultūrinį gyvenimą reprezentuojantį paminklą – vienintelius Lietuvoje išlikusius socrealizmo architektūros tipinius kultūros namus su originaliu interjeru, susipažinę su „Gimtosios žemės” kūrybine grupe bei pretendentais į nominaciją, organizuotai buvome nuvežti į „Akmenės cementą“ – vieną iš didžiausių Baltijos šalyse ir vienintelę Lietuvoje bendrovę, gaminančią cementą.

Po to sekė pažintinė kelionė – turistinis automobilių ralis – po Akmenės kraštą.

Neliko abejingų Boriso Izenbeko drugelių kolekcijai, kurią apžiūrėjome Akmenės krašto muziejuje. Įsimintina ir nepaprastai įdomi pažintis su menininku Antanu Adomaičiu – tapytoju, skulptoriumi, medžio drožėju, lydėjusiu mus į Akmenės gamtos ir kultūros parką, gausiu medžio skulptūrų ir unikalia akmenine estrada.

Toliau kelionės maršrutas vedė į Jurakalnį, mėgstamą papilėniškių poilsio ir pasivaikščiojimų vietą. Aplankę Simono Daukanto memorialinį muziejų, suskubome į ant Ventos kranto stovintį Augustaičių malūną, Papilės seniūnijoje, Akmenės rajone, prie kurio vyko „Gimtosios žemės“ Jorio apdovanojimų teikimo iškilmės ir Papilės kultūros namų bei žirgyno savininko Algirdo Martyšiaus rengiamos tradicinės Jurginės.

Po dainų, šokių ir apeigų, šventės organizatoriai pakvietė TV laidos „Gimtosios žemės“ prodiuserį Kęstutį Ligeiką, paskelbti Jorio nominantą.

Visi nekantriai laukėme. Nesulaikėme džiaugsmo ašarų, išgirdę, kad Ingrita Riterienė išrinkta 2015 m. Jorio „Už tai, kad visiems būtų geriau“ nominante!

Ingritos darbštumas, kuklumas, gebėjimas į visuomeninę veiklą įtraukti didelį būrį žmonių, neliko nepastebėtas. Mes didžiuojamės tavimi, Ingrita, kad kūrybinėmis idėjomis garsini Švėkšną ne tik rajone, bet ir respublikoje, kad šalia tavęs gera ir įdomu.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!