Jubiliejiniame „Rusnės festivalyje“ koncertuos ir „X Faktoriaus“ nugalėtojai

 

Good Time_BoysBirželio 14-15 dienomis Rusnės saloje įvyks jubiliejinis – 10-asis „Rusnės festivalis“. Šiemet didžiausioje Lietuvos saloje koncertuos šiemetinio „X Faktoriaus“ nugalėtoja grupė „Good Time Boys“, muzikinio projekto finalų metu garsinusi Šilutės vardą. Taip pat išgirsime Mantą Jankavičių su grupe, amerikietį bliuzo ir kantri stiliaus muzikos atlikėją McInroe Keegan ir kitus dainininkus.

Šią savaitę, Valentino dienos proga, bilietus į dviejų dienų festivalį galite įsigyti už pusę kainos – 7 Eur. Skubėkite pasinaudoti šiuo pasiūlymu, nes nuo vasario 16 dienos bilietai brangs.

Koncertuos „Good Time Boys“

Prieš porą savaičių įvykusiame muzikinio projekto „X Faktorius“ finale garsiai skambėjo Šilutės vardas, nes šios grupės gitaristas Pijus Oras, kilęs iš mūsų miesto, šiuo metu studijuoja Vilniuje.

Vienas iš „Rusnės festivalio“ organizatorių Vygantas Stoškus pasakojo, kad Pijus Šilutės meno mokykloje mokėsi pas mokytoją Ireną Bogužienę, kaip ir kita garsi šilutiškė atlikėja Beatrich, baigė smuiko klasę. Vėliau daug metų vaikinas gitara grojo M. Jankaus pagrindinės mokyklos ansamblyje, paskui tris metus bosine gitara grojo grupėje „Karčema“.

„Pijus yra tikrai gabus, turi absoliučią klausą, tokių vaikų reta“, – savo buvusį mokinį gyrė V. Stoškus. Kadangi grupė „Good Time Boys“ „X Faktoriuje“ atliko daug legendinės roko grupės „Queen“ dainų, tai panašų repertuarą atliks ir „Rusnės festivalio“ metu. Vaikinai dar žada sugroti „AC DC“, o taip pat ir savo autorinių dainų.
Festivalio metu taip pat koncertuos Mantas Jankavičius su grupe, amerikietis bliuzo ir kantri muzikos atlikėjas McInroe Keegan, Šarūnas Mačiulis iš grupės „Poliarizuoti stiklai“. Kaip ir kasmet, vyks koncertai ir pramogos vaikams.

Daug metų „Rusnės festivalio“ metu vyksta jaunimo autorinės dainos stovykla, kurioje jauni žmonės mokosi dainuoti, muzikuoti, išbando savo galimybes. Stovyklos metu pasiektus rezultatus jie parodo didžiojoje festivalio scenoje. Šiuo metu aštuoniuose Šilutės prekybos centruose prie kasų yra aukų dėžutės, skirtos paremti jaunimo dienos stovyklą. „Gal kas pamatys ir atliekamą centą nuo grąžos įmes jaunimui paremti“, – sako rengėjai.

Paminės Rusnės bažnyčios jubiliejų

Dešimtasis „Rusnės festivalis“ įtrauktas į Šilutės rajono savivaldybės strateginių renginių planą ir dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Taigi festivalio organizatoriai bendradarbiauja su Savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičiene, Rusnės seniūne Dalia Drobniene ir Salos etnokultūros ir informacijos centro direktore Birute Serviene.

Kadangi festivalis prasidės birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną, tą vakarą lankytojai išgirs lyrinius, patriotinius kūrinius, kuriuos atliks Romas Dambrauskas ir kiti.

Kadangi šiemet sukanka 600 metų Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčiai, tai festivalio organizatoiai prisidės prie šio jubiliejaus paminėjimo. „Šis bažnyčios jubiliejus festivalio metu bus nemažai kartų paminėtas“, – sakė V. Stoškus.

Festivalio rengėjai taip pat galvoja sukviesti rusniškius, gyvenančius visoje Lietuvoje, pabūti kartu ir padaryti kraštiečių sueigą. Taip pat kvies atvažiuoti visas mergaites, vardu Rusnė.

Šiemet Lietuvos cirkui sukanka sukanka 90 metų. Pasak V. Stoškaus, šiuo metu vyksta derybos su cirko vadovybe, kad jie į didžiausią Lietuvos salą atvežtų ir savo pasirodymus. Festivalio metu išvysime jau tradicinius aitvarų pasirodymus.

Birželio 14 d. Rusnėje vyks maratonas „Apibėk Rusnės salą“, jame kviečiami dalyvauti visi norintys.

Renginio organizatoriai taip pat kviečia prisidėti prie festivalio organizavimo – mintimis, darbais ar finansine parama. Jeigu norite tapti šio festivalio dalimi, kreipkitės į V. Stoškų tel. 8 687 49146.

Iki vasario 16 d. bilietą dviem dienoms į „Rusnės festivalį“ galite įsigyti su 50 proc. nuolaida. Jie parduodami „Šarūno reklamoje“ (Vytauto g. 6) ir kavinėje „Coco“ (Tilžės g. 9).