Jubiliejiniame Vestuvių muzikantų festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius ir muzika įvairiausiam skoniui

 vestuviu muzikantu_5_festivalis_sokaBirželio 4-ąją Švėkšnoje vėl griaudėjo Vestuvių muzikantų festivalis, kasmet skiriamas Tėvo dienai. Šįkart – jau penktasis.

Ir vietinių, ir kitose šalies vietovėse gyvenančių tautiečių jau pamėgtame jubiliejiniame renginyje sulauktas rekordinis skaičius kolektyvų ir pavienių muzikantų – į sceną iš viso lipo apie 70 muzikantų, suvažiavusių iš visos Lietuvos.

Šio unikalaus renginio sumanytojas ir organizatorius švėkšniškis Vytautas Raibys džiaugiasi, kad pavyko suburti itin įvairių žanrų vestuvinės muzikos atlikėjus, ir sako, kad renginiui tai – tik į naudą.

Tapti vedėju prisiprašė bičiulį

Šiemetiniame festivalyje laukta 24 iš anksto užsiregistravusių kolektyvų ir pavienių muzikantų, o dar keli dalyviai šventės metu pasiprašė į sceną. Tai organizatorius pradžiugino ir dar kartą patvirtino: visoje šalyje išgarsėjęs renginys tampa vis populiaresnis.

Pirmieji į festivalio sceną lipo rajono meras Vytautas Laurinaitis ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis. Matydamas žiūrovų gausą, Savivaldybės vadovas nepajėgė nuslėpti nustebimo, kad šis renginys vos per kelerius metus sugebėjo tapti toks populiarus. O seniūnas ir vėl pasidžiaugė, kad Švėkšna turi tokį Vytautą, kuris organizuoja tokį smagų renginį.

Iki šiol savo festivalį pats arba su talkininke – Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotoja Lina Balčiauskiene vesdavęs V.Raibys šiemet vadovauti prisiprašė gerą savo bičiulį Vacį Oželį. Abu muzikantai neretai kartu ir pagroja, tad vienas kitą gerai supranta. Todėl, anot Vytauto, ir įgarsinti, ir sudėlioti techninius dalykus jam šiemet buvo lengviau.

Festivalio žiūrovų atsiliepimus jau išklausęs V.Raibys džiaugiasi, kad ir jiems patiko kolegos Vacio darbas.vestuviu muzikantu_5_festivalis_muzikantai_ir_raibys

Minios žiūrovų prie įprastinėje Švėkšnos parko vietoje pastatytos scenos būriavosi dar iki renginio pradžios. O vos suskambus pirmiesiems akordams, kuriuos sugrojo pats V.Raibys su savo vadovaujamos grupės „Skrybėlė“ nare Dovile, į aikštelę prie scenos žengė pirmieji šokėjai. Kuo toliau, tuo daugiau porų sukosi, o renginiui įpusėjus laisvos vietos visai nebeliko.

Buvo kūrinių įvairiausiam skoniui

Festivalio scenoje šiemet skambėjo pačių įvairiausių stilių muzika, turinti tik vieną bendrą bruožą – ji vis tiek buvo vestuvinė. Buvo muzikantų, grojančių liaudiškus ritmus, buvo pankroko, kantri ir popso.

„Kaip ir turi būti gerose vestuvėse, visi išlaikė vestuvių muzikos stilių, nes tai – pagrindinis mūsų festivalio bruožas“, – po renginio vertino pats V.Raibys.

Gali būti, kad tam pasitarnavo ir itin įvairus dalyvių amžius, mat grojo ir 20-mečiai, ir gana garbaus amžiaus sulaukę muzikantai.

Dar vienas organizatorių džiuginantis dalykas – kad kasmet muzikantai groja vis profesionaliau. Anot jo, akivaizdu, kad Lietuvoje kyla visos vestuvinės muzikos lygis – tikriausiai, tą lemia konkurencija.

Tarp muzikantų ir grupių buvo ne vienas, šiame festivalyje dalyvaujantis nebe pirmą kartą. Net ir vilniečiams atstumas nesutrukdė į Pamarį atvažiuoti jau trečią kartą. Beje, pats renginio vedėjas V.Oželis yra dalyvavęs visuose penkiuose švėkšniškių festivaliuose.

Bet sulaukta ir naujokų. Žiūrovai galėjo įvertinti dar negirdėtų muzikantų iš Klaipėdos, taip pat – Gargždų, Mažeikių, Šventosios gebėjimus.

O išvažiuodami nė vienas iš dalyvių V.Raibio nepaklausė, ar bus festivalis ir kitąmet? Visų klausimas buvo vienas: kada jis bus kitais metais?

„Kol kas dar nieko negaliu pasakyti – dar smegenys ilsisi. Bet jau greit reikės galvoti ir apie tai“, – atsakė šmaikštumu garsėjantis festvalio organizatorius, tokį klausimą išgirdęs ir iš „Šilutės naujienų“.