Jubiliejinis autorinės dainos festivalis „Vėjopatis – 2018“

VEJOPATISJau 15 kartą Rusnėje surengtas autorinės dainos festivalis „Vėjopatis – 2018“, kurį organizuoja tiek pat amžiaus gyvuojantis vokalinis rusniškių moterų ansamblis „Luotužė“ bei Salos etnokultūros ir informacijos centras ir Rusnės seniūnija. „Luotužės“ vadovė Aušra Šlažienė tikisi, kad festivalis gyvuos dar tiek pat, o gal net ir daugiau metų.

Akivaizdu, kad per 15 gyvavimo metų festivalio dalyvių ratelis plečiasi nedaug. Nežinia kodėl – ar dėl laiko, ar dėl kūrybiškumo stokos – jubiliejiniame koncerte be „Luotužės“ dainininkių daugiau į sceną neužlipo nė vienas salos dainuojamosios poezijos kūrėjas. O juk būtent Daivai Plikšnienei, Nidui Pečkiui, Gretai Vitonytei, Valdui Lacko ir kitiems salos kūrėjams rusniškiai plodavo daugiausiai.

Festivalio naujiena ir „perliuku“ šiemet tapo atlikėjos iš Panevėžio rajono. A.Šlažienė pristatydama Miežiškių kultūros centro vokalinį ansamblį „Pilnatis“, kuriam vadovauja Lina Kairytė, neveltui teigė, kad šis kolektyvas gerokai kilstelės festivalio kokybės kartelę. Nustebino ir Šilutės meno mokyklos pedagogė, savo kūrinius atliekanti Žydrė Adomaitienė. Ji koncertavo ne su savo neišskiriama kolege Liuda Kašėtiene, bet su dviem festivalyje dar nematytais jaunais kolegomis Viliumi Matijošaičiu ir Alvita Timašiova.

Tarp trylikos festivalio atlikėjų, kaip visuomet puikiai pasirodė ir Juknaičių moterų ansamblis „Vėjūnė“ su vadove Jūrate Šukiene, bei Saugų moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“, vadovaujamas Danguolės Žilionienės.

Salos etnokultūros ir informacijos centro vadovės Birutės Servienės nuomone, festivalyje norėtų dalyvauti ir daugiau rajono kolektyvų, tačiau juos pristabdo sąlyga – turi būti atliekamos tik autorinės kolektyvo narių ar vadovų ar jiems kuriančių poetų dainos.