Jubiliejinis Rusnės festivalis dvi dienas aidėjo saloje

DSC 0835Nuo penktadienio vidudienio iki sekmadienio paryčių Rusnėje vyko jubiliejinis Rusnės festivalis, kuriame koncertavo per 20 įvairiausių populiarios estrados dainininkų ir grupių. Festivalio metu buvo ir daugybė kitokių pramogų: vyko laivų paradas ir vasaros bėgimas, veikė lauko barai prekiaujantys įvairiomis košėmis, šašlykais ir kitokiais užkandžiais tinkamais prie alaus, vaikai galėjo pasirinkti mokamus ir nemokamus įvairius žaidimus, jodinėti arkliu bei fotografuotis Rusnės užrašo fone ar didžiulėje „Šilutės baldų“ kėdėje, vyko rankų lenkimo čempionatas.

Preliminariais organizatorių duomenimis, į penktadienio festivalio vakarą suėjo apie 700 žmonių, o šeštadienio koncertuose ir diskotekoje dalyvavo per 900. Bet organizatorių nuomone, žmonių koncertuose galėjo dalyvauti dar dvigubai tiek, tačiau galima tik pasvarstyti ar atvykti į šventę sutrukdė blogi keliai, ar didžiuma muzikos mylėtojų iškeliavo į nemokamą festivalį „Benai plaukiam į Nidą“, ar šilutiškiams tiesiog pritrūko noro linksmintis.

Paminėjo Gedulo ir vilties dienąDSC 0869

Festivalio koncertus renginio organizatoriai pradėjo pusvalandį užtrukusiu Gedulo ir vilties dienos paminėjimu. Renginio vedėjas Marijus Budraitis turėjo ką papasakoti šia tema. Be to, į šventę iš Šilutės autobusu buvo atvežti kelios dešimtys Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo narių. Jiems suteikta teisė be atlygio dalyvauti festivalio renginiuose.

Muzikos koncertai prasidėjo Naisių vasaros teatro muzikiniu spektakliu “Dainuosma mudu abudu”. 11-os jaunų aktorių grupė dainavo mėgstamas lietuvių autorių dainas ir parodė kelias intermedijas.

Visus vyresniuosius žiūrovus savo dainomis kaitino Romas Dambrauskas, kuris vėliau sceną perleido grupėms „AGE“, „G&G Sindikatas”, „MT Muzik”. 23 val. koncertus pakeitė diskoteka, taigi jaunimas linksminosi iki paryčių.

Vyko konkursai ir laivų paradas

Šeštadienį festivalyje linksmybės prasidėjo Dainos stovyklos dalyvių bei geriausių jaunimo grupių koncertu. Tie, kas tokią muziką gali klausyti ir iš toliau, tuo pat metu stebėjo ir dviejų dešimčių laivų ir katerių paradą Atmatos upėje.

Visiškai atskirai – kitoje scenoje, priešingoje nei koncertai pusėje vyko ilgakasių konkursas, kurį jau nebe pirmus metus organizavo Šilutės profesinio mokymo centro pedagogė Reda Jurgilienė. Toks konkursas šiemet įvyko jau šeštą kartą, tik šiemet jis buvo kaip viena iš šio festivalio atrakcijų.
Stipriausi vyrai sustojo prie rankų lenkimo lentos, konkursą vedė tokių varžybų pasaulio čempionė, šilutiškė Eglė Vaitkutė.

Trims varžybų nugalėtojams – Tomui Agintui, Erikui Žvingliui ir Valteriui Kupčinskui buvo įteikti prizai, kuriuos tokiai progai skyrė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Vilniaus bėgikų klubas, kartu su Šilutės mėgėjais bėgikais – apie 40 žmonių grupė dalyvavo vasaros bėgime salos upių pakrantėmis. Sugrįžę į festivalio vietą visi jie buvo pagerbti.

Šeštadienio koncertuose tikrai buvo malonu klausytis amerikiečio gitaristo Keegan Mclnore ir Lietuvoje gyvenančio bliuzo, džiazo su lūpine armonikėle virtuozo Aleksandro Bielkino koncerto.

DSC 0897Juos scenoje pakeitė apie 30 žmonių Tauragės lengvosios muzikos orkestro ir Kauno J. Gruodžio konservatorijos džiazo katedros vokalo studijos koncertas.

Festivalio vakarą užbaigė grupės „Poliarizuoti stiklai” lyderio Š. Mačiulio su grupe „Prieskonis” koncertas ir šokių klubo „Salūnas” pasirodymas.

Tą vakarą daugiausia emocijų sulaukė Mantas Jankavičius ir X faktoriaus nugalėtojai „Good time boys”, o jaunimas ir vėl iki paryčių šėlo diskotekoje.

Tikisi, kad festivalis pasisekė

Festivalį organizavo asociacija „Pamario vakarai” ir jos lyderis Vygantas Stoškus, jam talkino UAB „Šarūno reklama” vadovas Šarūnas Stancikas, „Dedam.lt” (užrašai ant marškinėlių) vadovas Mindaugas Stancikas ir kavinės „Coco” savininkas Kęstas Keršis. V. Stoškus apie renginio sėkmę kalbėjo nedrąsiai. Jis sakė, kad visų finansų dar nesuskaičiavo, bet tikisi, kad šiemet festivalis bus įvykęs be skolų. Jam gerai yra žinoma tik renginio sąmata – 32 tūkst. Eur išlaidų.

V. Stoškus džiaugėsi, kad nuo vasario mėnesio reklamuoti festivalio dainininkai ir grupės suvažiavo visi. Džiugu ir dėl to, kad festivalis šiemet gavo šiek tiek lėšų iš Lietuvos kultūros tarybos fondo. Šiemet pirmą kartą festivalis buvo pripažintas Savivaldybės strateginiu renginiu, ir bus gauta 1000 Eur ir iš Savivaldybės kultūros renginių programos. Surinkti ir keli šimtai eurų iš privačių rėmėjų, o viena įmonė sutiko apmokėti biotualetų nuomos sąskaitą. V. Stoškus mano, kad žiūrovams, stebintiems koncertus, tikrai buvo ką veikti. Sunku net pagalvoti, kiek kainuotų, jei visų minėtų grupių ir atlikėjų koncertus tektų aplankyti atskirai… Šiemet festivalyje dalyvavo ir svečiai iš Estijos, Tartu miesto, kurie taip pat rengia panašų festivalį. Jie iš festivalio dainininkų pasirinko ir į svečius pasikvietė Skuodo jaunimo grupę „Gal”.