Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Sielos paguoda_3Trečiadienį 20-ies metų jubiliejų šventė viena ypač gausi šilutiškių šeima – klubas „Sielos paguoda“. Tai daugiau nei pusšimtį žmonių šiuo metu vienijanti organizacija, prieš du dešimtmečius suburta Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre (PSPC).

Klubiečius sveikinę bičiuliai ir svečiai pažymėjo, jog šie žmonės išties vienas kitam yra tapę artimais šeimos nariais, ir taip padeda ne tik vienas kitam, bet ir medikams.
Daug duoda vienas kitam
Sielos paguoda_2
Antri namai, antra šeima, plačios saviraiškos galimybės, sielos bendrystė su bendraminčiais, – tai vis dalykai, kuriuos klubas „Sielos paguoda“ suteikia savo nariams. Prieš 20 metų kelias dešimtis savo pacientų tokiai bendrystei paraginusi Šilutės PSPC direktorė, gydytoja Loreta Šiaudvytytė prisipažino, kad laikas pralėkė neįtikėtinai greit. Pasak gydytojos, kiekvienas žmogus išgyvena įvairias krizes, ir labai svarbu, kad sunkiais momentais jis neliktų vienišas. Klubas „Sielos paguoda“ savo nariams kaip tik ir yra toji užuovėja, kuri neleidžia žmogui likti vienam. „Jūs galite daugiau, nei patys galvojate, visi labai daug duodat vienas kitam, ir labai padedate mums padėti jums“, – taip gydytoja nusakė klubiečių bendravimo esmę ir prasmę.

Per du dešimtmečius pasikeitė ne tik kai kurie klubo nariai, bet ir ne vienas jam vadovavęs pirmininkas. Nuo šių metų pradžios „Sielos paguodai“ vadovaujanti PSPC socialinė darbuotoja Nijolė Stankienė sakė, jog klubas jau tapo ir jos antrąja šeima. Pirmininkė džiaugiasi kasdien matydama, kad klubo nariai noriai renkasi, dalyvauja įvairiose veiklose. Dainingi klubiečiai susibūrė į ansamblį, kitos veiklos mėgėjai dalyvauja dekupažo, floristikos, siuvimo ir siuvinėjimo, šaškių ir šachmatų būreliuose, keliauja ir lanko koncertus. Todėl jubiliejui jie parengė ir savo darbų parodėlę. Visus juos pradžiugino L. Šiaudvytytės dovana – PSPC pasižadėjo savo klubo nariams nupirkti bilietus į jų pasirinktą renginį.

Išgyvena vienas dėl kito

Bet svarbiausia, anot pirmininkės, klubo veikloje yra tai, kad šie žmonės turi ne tik kur ateiti, bet turi ir vienas kitą – bendraminčių ratą, kur kiekvienas kiekvieną supranta, myli ir laukia. Pasak N. Stankienės, daug klubo narių yra vieniši, tad vienas kitam jie jaučia išties bičiuliškus jausmus, laukia vieni kitų, ir jaudinasi, jei kuris nebeateina. Tuomet ieškoti pradingusiojo keliauja klubo taryba ir artimiausi bičiuliai.

Klubiečius sveikino ir tolimi svečiai – Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos vadovas Vaidotas Nikžentaitis ir valdybos pirmininkė Algė Nariūnienė. Jie dėkojo Šilutės PSPC vadovei L. Šiaudvytytei, kuri prieš du dešimtmečius pamatė prasmę suburti sielos ligų turinčius žmones draugėn. Jie taip pat ragino ir šilutiškius teikti projektus ir pažadėjo asociacijos paramą gaunant finansavimą. Asociacija taip pat ir toliau organizuos mokymus, stovyklas ir renginius, į kuriuos bus kviečiami ir šilutiškiai. „Mylėkite vieni kitus“, – linkėjo svečiai.

Gražios sukakties proga klubo narius sveikino Savivaldybės atstovai, bibliotekininkai, kitų visuomeninių organizacijų nariai, skambėjo pačių klubiečių eilės ir ansamblio dainos.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.