Judėjimas sveikatos labui skatinamas įvairiais renginiais

judejimo savaite traksedziai begaTarptautinės Judėjimo sveikatos labui dienos (minima gegužės 10 dieną) minėjimą dar 2000 m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija, o nuo 2002 metų judėjimo renginiai tą dieną organizuojami daugumoje pasaulio valstybių.

Prie judėjimo skatinimo prisideda ir Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Šilutės visuomenės sveikatos biuras šiemet nuo vasario organizavo nemokamas mankštas senjorams. dvi grupės vyresnio amžiaus žmonių lankė užsiėmimus du kartus per savaitę. Užsiėmimus vedė trenerės Jūratė Gricevičienė ir Simona Venckienė.

Gegužės 10-ąją kartu su užsiėmimų dalyviais minėjome Judėjimo sveikatos labui dieną Sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“. Užsiėmimų dalyviai įsitikino, kad fizinis aktyvumas yra puikus būdas pasijusti geriau, sustiprinti sveikatą bei smagiau praleisti laiką. Kasmet atsiranda vis daugiau norinčiųjų pasimankštinti, vadinasi šilutiškiams rūpi jų sveikata, jie nori gyventi aktyviai.

Ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, nes fizinis aktyvumas stiprina sveikatą, prailgina gyvenimą ir gerina jo kokybę. Tai aktualu tiems, kas turi sveikatos problemų, ypač – sąnarių, stuburo, kraujotakos, kas nedirba ir turi daugiau laisvo laiko.judejimo savaite sportuoja atenuose

Mūsų senjorai jau pajuto, kad sportuojant sumažėja stresas, atsipalaiduoja raumenys, gaminasi hormonai, kurie pagerina nuotaiką. Moksliniais tyrimais seniai įrodyta, kad fizinis aktyvumas mažina arterinę hipertenziją, osteoporozės riziką ir stabdo jos progresavimą, mažina pagyvenusių žmonių kritimo bei kaulų lūžio pavojų, neleidžia priaugti svorio, gerina bendrą kaulų ir raumenų sistemos būklę, protinę veiklą ir psichinę žmogaus sveikatą, mažina depresiją, nerimą ir nervinę įtampą.

Biuro specialistai gegužės 10-ąją organizavo ir bėgimo akciją Traksėdžių pagrindinėje mokykloje, kuri paskatino juos labiau domėtis įvairiomis fizinio aktyvumo formomis.

Visuomenės sveikatos specialistė Zelma Bučinskienė paaiškino akcijos dalyviams, kodėl minima Judėjimo sveikatos labui diena, kodėl bėgimas yra puikus laisvalaikio praleidimo ir sveikatos stiprinimo būdas. Bėgimo akcijos nugalėtojai apdovanoti Biuro atminimo dovanomis ir diplomais.