Judėjimo džiaugsmą kauniečiui grąžino Šilutės ortopedas

 

padeka Silutes_medikams“Šilutės naujienas“ pasiekė garbaus amžiaus kauniečio Edmundo Burdos laiškas, kuriame vyras pasakoja, kaip jam sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą sugrąžino Šilutės ligoninės medikai. Kaunietis prašė paviešinti jo patirtį ir padėką.

“Dažniausiai įprasta, kad iš mažo miesto vykstama gydytis į didelį miestą. Tikimasi didmiestyje gauti aukštos kokybės medicinines paslaugas. Aš turiu kitokią patirtį, bet apie viską iš pradžių.

Labai nustebinau ilgametę savo šeimos gydytoją, kai prašydamas siuntimo ortopedo konsultacijai pasakiau, jog konsultuotis vyksiu į Šilutę. Medikė manė, kad neišgirdo, du kartus perklausė…

Kodėl, būtent, į Šilutę? Todėl, kad iš savo draugų šilutiškių buvau girdėjęs, jog šio miesto ligoninė turi puikių jaunų specialistų. Man pasisekė, kad atvykęs pakliuvau pas gydytoją traumatologą – ortopedą Paulių Piesliaką, atliekantį klubų protezavimo operacijas. Mano sveikatos būklė tuo metu, švelniai tariant, buvo labai prasta. Gydytojas prasitarė, kad tokias rentgenogramas mato pirmą kartą – mano sąnariai buvo visai sudilę, o aš vietoje žingsnių tegalėjau šliaužti padais.

Ir tada prasidėjo mano sėkmės istorija. Be jokios eilės buvau paguldytas į ligoninę, man buvo protezu pakeistas klubo sąnarys. Savaitę mane prižiūrėjo ir gydė operavęs gydytojas P. Piesliakas bei puiki kineziterapeutė Izolda Jurjonienė. Ji kiekvieną dieną dirbo su manimi, kol pastatė ant kojų tikrąja to žodžio prasme, ir išleido į Palangos reabilitacijos ligoninę.

Tačiau ir su antruoju klubu turėjau problemų, tad po pusės metų vėl beldžiausi į Šilutės ligoninės duris. Ir gydytojas P. Piesliakas atliko antrąją operaciją – pakeitė kito klubo sąnarį protezu. Žinoma, reikėjo įvairių sričių specialistų pagalbos, bet labiausiai esu dėkingas gydytojui Pauliui Piesliakui – už jo žinias ir geras rankas, nes aš ne tik pasveikau, kad vaikščiočiau – šią žiemą net ir slidinėjau, nes kalnų slidinėjimas yra vienas didžiausių mano pomėgių.

Esu dėkingas visam ligoninės kolektyvui. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad pasisekė Šilutės krašto žmonėms, nes jie arti turi aukšto lygio medicinos įstaigą.

Pagarbiai, Edmundas BURDA, Kaunas“.

Svarbi paciento motyvacijaOperacijos Piesliakas_4

Klubo sąnario keitimo protezu operacijos Šilutės ligoninėje pradėtos atlikti 2015-aisiais, ir pradininkas buvo ortopedas – traumatologas P. Piesliakas. Iki šiol Šilutės ortopedai jų jau atliko apie pusšimtį. Gydytojas pasakojo šiandien gatvėse matantis vaikštant jau ne vieną savo buvusį pacientą, kuriam jis keitė klubo sąnarius, ir tai jam esanti geriausia padėka už darbą.

Pasak P. Piesliako, tai nėra itin sudėtingos operacijos, jos užtrunka nuo 1.15 val. (tai esantis Šilutės medikų rekordas) iki 2 valandų ar kiek ilgiau. Jei viskas gerai, jau kitą dieną pacientą medikai „stato ant kojų“, o dar po 5 – 6 dienų išleidžia į reabilitaciją Palangoje, kuri trunka 21 dieną.

Gydytojas pabrėžė, kad sveikimui ypač svarbi paties paciento motyvacija, noras sveikti ir judėti, nes jam tenka tiesiog iš naujo išmokti vaikščioti. P. Piesliakas puikiai prisiminė kaunietį Edmundą ir pasidžiaugė jo motyvacija, kuris praėjus pusmečiui po operacijos jau stojo ant slidžių… „Džiaugiuosi tokiu rezultatu“, – sakė jis.

“Gera, kad mus žino ir vertina“

Taip trumpai atsakė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus, sužinojęs apie Kauno gyventojo patirtį.

Pasak ligoninės vadovo, atvejai, kuomet į Šilutės medikus kreipiasi iš didmiesčių atvykę žmonės, šaltuoju metų laiku nėra dažni. Kur kas daugiau jų pasitaiko vasarą, kuomet į Pamarį atvyksta daug svečių. Tuomet neretai tenka teikti pagalbą įvairias traumas patyrusiems žmonėms.

„Visada malonu, kai pavyksta padėti žmogui, ir džiaugiamės, kai jis namo išvyksta sveikas“, – sakė D. Steponkus.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad ligoninės gydytojai nuolat kelia savo kvalifikaciją, noriai vyksta į stažuotes, yra puikiai įvaldę modernią įrangą.