Judinamas Šilutės senamiesčio renovacijos projektas

P7158987Savivaldybėje posėdžiavo darbo grupė Šilokarčemos kvartalo renovavimo ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos programai parengti.

Šilokarčemos kvartalui priklauso senojo turgaus aikštė, Klaipėdos, Turgaus, Pievų, Žuvų, Uosto, Vandens ir Rusnės, Dariaus ir Girėno bei Kalinausko gatvių rajonas.

Darbo grupės pirmininko Arvydo Jako nuomone, šios miesto dalies atnaujinimas galėtų tapti prioritetiniu rajono projektu 2014-2020 metų Europos Sąjungos finansinei paramai gauti. Šilutei tik reikėtų suskubti paruošti rimtą investicinį projektą.

Posėdžiaujant susigriebta, kad iki idėjų konkurso reikia padaryti šio kvartalo topografinę nuotrauką. 13,5 ha ploto nuotrauka kainuotų apie 10 000 litų. Reikėtų atlikti ir teritorijos archeologinius arba istoriografinius tyrimus, tai atsieitų dar bent 20 000 Lt.

Iki šiol nėra parengta nė vienos koncepcijos, kaip senoji miesto dalis galėtų atrodyti po renovacijos, nors pasiūlymai parengti tokias vizijas buvo išsiųsti į visus šalies universitetus, kuriuose yra Architektūros katedros, taip pat – Lietuvos architektų sąjungai.

Šią savaitę bus atrinkta įmonė, kuri vykdytų koncepcijų vertinimą ir išrinktų tinkamiausią variantą. Tad prie jau paminėtų sumų turėtume pridėti idėjų konkurso organizavimui numatytus skirti 15 000 Lt.

Ar skolose paskendusiai mūsų rajono savivaldybei tokia papildoma finansinė našta bus įkandama? A.Jakas sako esąs tikras, kad Savivaldybė gali sau tai leisti.

Tikimasi, kad kitais metais pavyks pateikti paraišką Šilokarčemos kvartalo renovacijos lėšoms gauti.