Judrioji savaitė baigėsi, bet dviračių dar nepadėkime

diena be automolbilio vaikai su balionaisJau penktą kartą ir šilutiškiai prisijungia prie daugelyje Europos miestų rengiamos Europos judriosios savaitės renginių ir bent jau rugsėjo 16-22 dienomis stengiasi rečiau sėsti į automobilius, o dažniau vaikšto pėsčiomis, važiuoja dviračiais.
Tą įrodė ir vakar vykęs Šilutės visuomenės sveikatos biuro organizuotos šiemetinės Judriosios savaitės baigiamasis renginys, kurio dalyviai jau nebetilpo, kaip ankstesniais metais, šio biuro direktorės kabinete – jų buvo kur kas daugiau. Dar daugiau buvo tų, kurie į baigiamąjį renginį atvykti negalėjo, bet visą savaitę stengėsi kur kas daugiau vaikščioti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu.

Pensininkės neprarado humoro jausmodiena be automolbilio vaikai

Visuomenės sveikatos biuras į talką organizuojant Judriosios savaitės renginius šiemet pasikvietė ne tik spaudos, bet ir policijos atstovus. Šie pasiūlė akciją – specialiu ženklu pažymėti dviračiu važinėti mėgstančių šilutiškių transporto priemones.
Tad jau nuo 10 valandos į Šilutės seniūnijos kiemą vienas po kito užsuko apie dvi dešimtis dviratininkų. Tai buvo tie, kas jau žinojo, jog jei jų dviratukas būtų pavogtas, o po to surastas, toks pažymėjimas padėtų policijai greičiau nustatyti jo savininką.
„Dabar jausiuosi saugesnis“, – neabejodamas tikino iš Macikų kaimo atmynęs ir savo transporto priemonę pažymėti panorėjęs Pranas Daukšas, jam pritarė ir kiti dviratininkai.

Dar viena grupelė sveikuolių iš pat ryto išėjo į jau pamėgtą trasą su šiaurietiškomis lazdomis. Nors diena buvo lietinga, bet tądien sparčiai pasivaikščiojo apie 10 šio judėjimo būdo mėgėjų.
Savo judrumu gerai žinoma šilutiškė pensininkė Veronika Galinauskienė yra nuolatinė tokių renginių dalyvė nuo pirmosios Judriosios savaitės. Tiesa, pirmajame renginyje ši aktyvi pensininkė teturėjo berods tik 3 bendraminčius, o dabar – visą būrį.
Šįkart ji šmaikštaudama prisipažino, jog pėsčiomis vaikštanti visada ir dėl labai paprastos priežasties – mat neturinti automobilio. Ir kur kas rimčiau paaaiškino, jog taip yra daug sveikiau.

Beje, kol atėjo iki renginio vietos – seniūnijos, V.Galinauskienė sakė nepastebėjusi, kad šilutiškiams būtų aktuali diena be automobilio – mašinų zujo pilnos gatvės.
Jos draugė ir bendramintė Genovaitė Krušnauskienė neslėpė mašiną turinti, bet įvairiuose judėjimą propaguojančiuose renginiuose dalyvaujanti todėl, kad norinti ilgiau išsaugoti sveikatą. Sakė kartą ne juokais įsižeidusi, kuomet iš jaunos moters išgirdo šiaurietiškojo ėjimo dalyviams mestus žodžius: „A, čia tie ligoniai…“

Akcijai pritarė policija ir žurnalistai

diena be automolbilio dviratis pazymetasVienas per kitą įspūdžiais dalijosi ir „Žvaigždutės” darželinukai, kurie, anot jų auklėtojos Žydronės Aleničevienės, surengė rimtą agitacinę akciją savo tėveliams, visą savaitę primindami vaikščiojimo pėsčiomis svarbą ir tai, jog penktadienį šiukštu sėsti į mašinas nebus galima.

Dviratį jau seniai pamėgusi ir Šilutės pirmosios gimnazijos pedagogė Daiva Peštenienė, kuri ir savo mokinius nuolat ragina daugiau vaikščioti, nei važinėti, o jei jau važiuoja, primena tai daryti saugiai.
Už prasmingus renginius Visuomenės sveikatos biuro specialistėms ir jų vadovei Virginijai Vaivadaitei dėkojo nuolatinis vaikščiojimo pėsčiomis iniciatorius, laikraščio „Pamarys” redaktorius Petras Skutulas. Jo pastebėjimu, Šilutėje automobilių yra labai daug, todėl jis ragino visus semtis gerų judėjimo pėsčiomis idėjų ir perduoti jas kitiems.

Darželio “Žvaigždutė” visuomenės sveikatos specialistė Evelina Sobolienė ypač džiaugėsi mažųjų šilutiškių aktyvumu ir noru dalyvauti judėjimo akcijoje, o visus didelius ir mažus paragino dar neuždaryti rūsiuose savo dviračių.
„Judrioji savaitė – labai graži akcija, nes tai rūpinimasis mūsų sveikata ir saugumu”, – sakė Šilutės r. PK bendruomenės pareigūnė Nerija Ropienė. Ji taip pat priminė, jog ilgėja tamsusis paros metas, todėl pėstieji tampa vis blogiau matomi. Todėl ragino nešioti atšvaitus, o dviratininkus – dėvėti šviesą atspindinčias liemenes.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė V.Vaivadaitė pastebėjo, kad šiemet akcijoje užsiregistravo dar daugiau nei pernai – 35 dalyviai. Tai rodo, jog tokia iniciatyva įgyja vis didesnį populiarumą.
Visiems akcijos dalyviams išdalinti prizai – atšvaitai ir Visuomenės sveikatos biuro puodeliai.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!