Juknaičiai šventė Giraičių metus ir į dangų paleido spalvotas svajones

juknaiciu svente_2Vieni pirmųjų vasaros švenčių maratoną pradėję juknaitiškiai šeštadienį ir vėl sukvietė bičiulius į savo gyvenvietės parką. Čia kunkuliavo katilai, rungėsi sportininkai, į respublikinę dainų šventę buvo išlydėti savieji šokėjai, pagerbta dar viena Garbės pilietė ir dar viena darni šeima.

Juknaičių bendruomenės nariai sako, jog šie – Lietuvai jubiliejiniai metai ir jiems buvo geri, o planų jie nestokoja ir ateičiai. Kaip to patvirtinimas į vakarėjantį dangų nuskriejo geltonos, žalios ir raudonos juknaitiškių svajonės…

Susirinko vietiniai ir kaimynai

Gyvenvietės parkelyje šurmulys prasidėjo dar popietę, kai čia susirinko įvairias sportines rungtis sumanęs jaunimas, pradėjo kurtis ir atvykę svečiai. Saviškiai – Juknaičių ir Leitgirių bendruomenės, Berštų medžiokliai, artimiausi kaimynai usėniškiai, ir žinoma, ilgamečiai bičiuliai – Ventės – Šturmų bendruomenė. Su pastaraja juknaitiškius artimi ryšiai sieja jau daug metų, nežiūrint į tai, kad ventiškiai gyvena kitame rajono pakraštyje. Tačiau jie niekada nepraleidžia Juknaičių šventės „Visada jauni“, taip kaip juknaitiškiai nepraleidžia Ventės – Šturmų gyventojų organizuojamų Užgavėnių.
juknaiciu svente_7
Įveikti sportines rungtis geriausiai sekėsi Leitgirių atstovams, o traukdami virvę nugalėjo Juknaičių stipruoliai.

Pirmasis saviškius pasveikinti pakviestas seniūnas Alfredas Gaubys daug nekalbėjo – palinkėjo gerai pasilinksminti, nes juknaitiškiai, anot jo, visada jauni. Susirinkusiesiems sveikinimo žodžius tarė Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėjas, buvęs Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jis perdavė ir mero Vytauto Laurinaičio dovaną – ąžuoliuką, kuris juknaitiškiams išties pritinka, mat jie jau užsodino ne vieną giraitę.

Giraičių yra ir dar bus

Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasakojo, jog šioje gyvenvietėje visos svarbesnės datos ir įvykiai įprasminami sodinant medelius. Pirmoji čia pradėta sodinti giraitė buvo pavadinta Naujagimių vardu, o šiemet joje taip pat pasodinti 26 medeliai – ąžuoliukai ir liepaitės.

Juos sodino kūdikių per pastaruosius 2 metus susilaukusios seniūnijos šeimos. Šlama čia ir Abiturientų bei Vasario 16-osios giraitės, Europos parkas, Maumedžių, Tūkstančio berželių ir Dainuojančių klevų giraitės.

Tad pernai paminėję Piliakalnių metus, šiemet juknaitiškiai sako minėsią Giraičių metus: dar viena giraitė čia sužaliuos rudenį, ir ji bus skirta bendruomenei, šiemet mininčiai 15 metų sukaktį.

Turi Juknaičių bendruomenės nariai ir dar vieną tradiciją – kasmet po savosios šventės jie vyksta į ekskursijas. Štai pernai liepos pradžioje jie aplankė Slovakiją, o šiemet beveik pusšimčio jų būrys ruošiasi į Ukrainą. Ten liepos 6-ąją skambės jų traukiama Tautiška giesmė, plazdės ir jų nugabenta Lietuvos trispalvė.  

Prizai gražiausiai besitvarkantiems

Juknaičiai turi dar vieną gražią tradiciją – jie kasmet renka savo Garbės pilietį. Šiemet pasirašyti Garbės knygoje pakviesta ilgamečiu darbu prie gyvenvietės puoselėjimo prisidedanti pedagogė, projektų rengėja Rimutė Pilipavičienė. Pati nominantė sakė daug kam turinti padėkoti: mokyklai, kurioje dirba, bendruomenei, kuri palaiko jaunimo iniciatyvas, jaunimo klubui, kuris nuolat padeda. O padėkojusi tarė, jog dabar jai matyt teks dar labiau pagerinti savo darbą.

Šiemet Juknaičiuose atsisakyta idėjos rinkti gražiausias sodybas, mat išrinkti pačias pačiausias jau tampa nebeįmanoma. Tad ieškota originalių sprendimų ir tiesiog dar nepastebėtų grožio kūrėjų. Komisijos narius sužavėjo daugiau nei šimtmečio senumo sodyba, kurią autentiškai, beveik nieko nekeisdami skoningai puoselėja Pėsčiųjų take gyvenantys Zoja ir Alvydas Jurkai. Jiems ir atiteko bendruomenės prizas.

Išskirtine pavadinta ir Laimos bei Sergejaus Gusevų sodyba, esanti Alkos g., kuriai šiemet atiteko šilutiškio Kosto Girčiaus prizas. K.Girčius yra ilgametis Juknaičių švenčių rėmėjas, kasmet dalyvaujantis ir juknaitiškių sodybų apžiūrose.

Nugalėtojams įteikti prizai tikrai padės jiems dar labiau papuošti savo aplinką.

Šokėjams įteiktas lauknešėlis

Jau bene 10 metų savo prizą darniai daugiavaikei šeimai kasmet įsteigia Violeta ir Alvidas Šimelioniai. Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė V.Šimelionienė sakė, kad šiemet jau girdėjo ne vieno kaimyno klausimą, ar jie dar atrandantys tų darnių ir daugiavaikių – kandidatų savo nominacijai. Pasak V.Šimelionienės, rasti randa, tačiau kasmet tai padaryti vis sunkiau, tad jei juknaitiškiai nori prizo, jau turėtų pasistengti – laiko iki kitos šventės dar yra. Šiemet Šimelioniai apdovanojo juknaitiškius Laurą ir Marių Šaulius, kurių šeimoje auga Evelina, Paulius ir Evaldas.

Bendruomenės sukrautas lauknešėlis įteiktas ir šokių kolektyvui „Juknaičiai“, kuris netrukus išvyks į respublikinę dainų šventę. Susirinkusieji saviškius išlydėjo garsiais plojimais. Prizas skirtas ir Linai Leikuvienei, kuri taip pat daug metų padeda juknaitiškiams organizuoti sportines varžybas.

Už paramą rengiantis Šilutės miesto šventės eisenai bendruomenė savo prizą skyrė ir Daivai bei Tomui Lekavičiams iš Domaičių kaimo, kurie Juknaičių seniūnijos eiseną vedė savo žirgu pakinkyta karieta. Neliko nuskriaustas ir žirgas – jam teko maišas avižų.

Žinoma, buvo šventėje gardžių vaišių, linksmybių vaikams, įvairių gardėsių ir grožybių atvežė prekybininkai. Kas norėjo, čia pat esančiame tvenkinyje galėjo pasiirstyti baidare, o kam mieliau muzikantų ir dainininkų pasirodymai – plojo jiems.