Juknaičiai vejasi Vingio parką – turi amfiteatrą (foto)

juknaiciai amfiteatrasMažuoju Vingio parku vadinama atnaujinta Juknaičių gyvenvietės parko estrada – amfiteatras. Įvykdžius projektą „Juknaičių gyvenvietės parko poilsio zonos renovacija“, renovuota gyvenvietės poilsio zona, įrengtas pusapvalis amfiteatras, vietinius gyventojus ir svečius sužavėjęs modernumu ir organiška derme parke.

Gyvenvietės bendruomenė sukviesta į atnaujintos poilsio zonos atidarymą, pagerbti projektą vykdę asmenys. „Net Lady Gaga į tokią sceną nespjautų!“ – dar prieš šventę estradą gyrė juknaitiškiai.

Perkirpo atidarymo juostelę

„Įgyvendinant projektą stengėmės būti savo kaimo šeimininkais. Tikimės, kad ne tik mes, bet ir mūsų vaikai čia įleis savo šaknis“, – kalbėjo renginio vedėja Rasa Grygelienė. Atidarymo juostelę į parką patikėta perkirpti Juknaičių bendruomenės pirmininkei Laimai Barkauskienei, seniūnui Valentinui Dylertui ir asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkui Vytautui Laurinaičiui.

Pasak R.Grygelienės, šie žmonės prisiėmė finansinę ir moralinę atsakomybę nuo pat projekto pradžios iki pabaigos.

Spalio mėnesį, lygiai prieš 2 metus, Šilutės rajono vietos veiklos grupės asociacijai „Lamatos žemė“ gyventojai pateikė paraišką „Juknaičių gyvenvietės parko poilsio zonos renovacija“. Projektas teigiamai įvertintas ir gavo Europos Sąjungos finansavimą. Lėšos skirtos pagal Šilutės r. vietos plėtros strategijos „Gyvenimo ir darbo kokybės gerinimas Šilutės r. savivaldybės kaimo vietovėse“ priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. juknaiciu parkas juosteles perkirpimas

Vienas iš projekto tikslų – remti įvairius gyventojų poreikius atitinkančios viešosios infrastruktūros kūrimą.

„Mūsų bendruomenė – tarsi medis, kuris vis giliau leidžia šaknis į Juknaičių žemę, o šakos stiebiasi aukštyn. Šakos – tai mūsų planai, dar neįgyvendintos svajonės. Šiemet ant mūsų bendruomenės medžio užderėjo gausus derlius, o jo vaisiais norime pasidalinti su tais, kurie padėjo mums įgyvendinti šį projektą“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė L.Barkauskienė. Ji įteikė simboliškus vaisius visiems, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

Ragina puoselėti savo gyvenvietę

Projekto partnerė – Šilutės r. savivaldybė, davusi sutikimą įgyvendinti projektą. Tardamas sveikinimo žodį Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, juknaitiškis Alvidas Šimelionis kalbėjo, kad jį apima dvilypis jausmas. „Vienas – tai džiaugsmas, kad sutvarkyta nauja erdvė, įgyvendinta graži bendruomenės iniciatyva. Iš kitos pusės – tam tikras nerimas, ar išlaikysime tas erdves“, – sakė A.Šimelionis.

Jis priminė, jog dar nuo sovietmečio kaimas garsėjo meniniais akcentais, sutvarkytomis erdvėmis, bet dabar dalis jų jau numarintos: sunyko Šeimos takas miške, kartu su prekybos centru nugriautos A.Banytės freskos, iškilo grėsmė sveikatingumo komplekse esančiam unikaliam A.Stoškaus erdviniam vitražui.

„Kviečiu visus juknaitiškius pagalvoti, kaip atgaivinti pasaulinio garso skulptoriaus Stanislovo Kuzmos skulptūras. Jeigu dabar nesiimsime veiksmų jas apsaugoti, galime jas prarasti, nes skulptūros yra medinės“, – sakė A.Šimelionis, siūlydamas bendruomenei parengti naują projektą. Jis linkėjo gyventojams puoselėti šį gražų kampelį ir neleisti jam sunykti.

Dovanojo geradarystės užrašusjuknaiciain rimute

Asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkas V.Laurinaitis džiaugėsi, kad projekto idėja kilo iš pačios bendruomenės. Dar prieš renovuojant parką, nuo sąnašų, šiukšlių buvo išvalytas ežeriukas – taip paruošta rekreacinė zona. Prie parko derančiam vandens telkiniui V.Laurinaitis suteikė gyvybės – padovanojo bendruomenei kibirą žuvyčių, kurias paleido veistis į ežeriuką.

Seniūnas V.Dylertas priminė, jog, nepaisant šiuolaikinio technikos amžiaus, į parką teks ne važiuoti automobiliais, o ateiti pėsčiomis. „Reikės po truputį priprasti, kad čia yra poilsio zona, o ne ralio vieta“, – pagrūmojo seniūnas.

Už laiku ir kokybiškai atliktą darbą padėkota projekto darbų vykdytojams – UAB „Žibai“ direktoriui Steponui Kazlauskui ir UAB „Statybų valdymo sprendimai“ direktoriui Dariui Soščekai. D.Soščeka paragino gyventojus savo parką saugoti, kad jame galėtų vaikščioti ir būsimi anūkai. Abiejų statybų bendrovių vardu jis juknaitiškiams įteikė simbolinį raktą nuo vartų į parką.

Bendruomenės narė, viena iš projekto bendraautorių Rimutė Pilipavičienė daug prisidėjo, kad projektas išvystų dienos šviesą. R.Pilipavičienė perskaitė „Juknaičių bendruomenės geradarystės užrašus“, kuriuos padovanojo bendruomenės pirmininkei.

Daug išleisdavo scenos nuomai

„Šilutės naujienoms“ bendruomenės pirmininkė L.Barkauskienė pasakojo, jog, kai prieš 30 metų atvyko į Juknaičius, šioje estradoje vyko įvairios šventės, nors dar net nebuvo ežeriuko. Ilgainiui susiformavo tradicija vasarą paminėti švente „Visada jauni“. Renginio organizatoriai susidurdavo su nepatogumais: nebuvo suoliukų atsisėsti, o didžiąją dalį šventei skirtų lėšų reikėdavo išleisti vien scenos nuomai ir įgarsinimui. Taip gimė mintis sutvarkyti poilsio zoną ir ją padaryti patogesnę gyventojams.

Pasak L.Barkauskienės, prieš kuriant projektą buvo svarstoma, galbūt reikėtų pirmiausia tvarkyti kultūros namus, bet juos jau buvo pradėjusi tvarkyti rajono Savivaldybė, todėl bendruomenė nutarė rengti kitą projektą.juknaiciai medelis

„Nors vėliau dėl šio sprendimo išgirdome priekaištų, tačiau dabar nesigailime, kad susitvarkėme vasaros sceną. Tik, aišku, širdį skauda, kaip ją išlaikyti. Šio projekto darbai mus sutvirtino ir sutelkė tolimesniems sumanymams“, – kalbėjo L.Barkauskienė.

Statybos darbai kainavo beveik 400 tūkst. litų. Kadangi šie darbai buvo nupirkti pigiau nei planuota, už likusius pinigus bendruomenė sutvarkė viešąjį tualetą parke, uždėjo bortelius prie takelių, pakeitė tiltelio turėklus į estetiškus medinius. Iš projekto lėšų bendruomenei leista įsigyti sulankstomų kėdžių ir stalų.

Įsimylėjėliai mėgsta parką

Kupolo formos amfiteatro idėjos autorius – juknaitiškis dailininkas Gintaras Augaitis, gyvenvietėje sukūręs ne vieną meninį akcentą. Amfiteatras tentu bus apdengiamas tik per šventes, o metalinis karkasas stovės visą laiką, kadangi jo surinkimas sudėtingas, užtrunka pusantros dienos. Bendruomenės pirmininkė svarsto, jog metalinės konstrukcijos vaizdo negadina ir netgi yra savotiškas traukos objektas, sudominantis užsukti pažiūrėti, kas gi ten yra.

Kol buvo tvarkomas amfiteatras, šventės buvo perkeltos į gyvenvietės centrą. Iš pradžių kai kurie gyventojai niurzgėjo, kad vieta nepatogi, vėliau, atstačius tradicinę vietą, vėl ėmė svarstyti, kad centre buvo patogiau, mat parduotuvė ir namai arti.

L.Barkauskienė sako, jog visiems niekada nebus gerai, visiems neįtiksi. „Aš pati čia dažnai ateinu, sutinku vaikštinėjančias poreles, jaunimą. Kai paklausiu, ar patinka, jie pripažįsta, kad dabar labai gražu ir malonu čia leisti laiką“, – kalbėjo pirmininkė.

Kadangi prie amfiteatro nedera anksčiau šioje vietoje buvusi krepšinio aikštelė, be to, aštrūs betoniniai kraštai pavojingi, pirmininkė siūlo jaunimui krepšinį žaisti prie Juknaičių pagrindinės mokyklos esančioje krepšinio aikštelėje. Bendruomenė įsipareigoja ten pakeisti sutrūnijusias krepšinio lentas.

Daugiau nuotraukų albume

joomplu:7653 joomplu:7658 joomplu:7669
spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.