Juknaičiams vadovaus socialdemokratas A.Gaubys, Saugos – dar be seniūno

GAUBYS 2Šią savaitę įvyko antrasis konkursų Saugų ir Juknaičių seniūnų pareigoms eiti etapas.

Paaiškėjo, kad Juknaičiams vadovaus Alfredas Gaubys, o saugiškiams savosios seniūnijos naujo vadovo dar teks palaukti – nė vienas iš pretendentų į šios seniūnijos seniūno postą nesurinko reikiamo balų skaičiaus.

Konkurse dėl Juknaičių seniūno vietos varžėsi 3 kandidatai, jau įveikę pirmąjį konkurso etapą – Valstybės tarnybos departamento organizuojamą kompetencijų vertinimą.

Antradienį rajono Savivaldybėje įvykusį II konkurso Juknaičių seniūnijos vadovo pareigoms eiti etapą laimėjo juknaitiškis Alfredas Gaubys. Jis yra baigęs ekonomikos ir darbo organizavimo studijas Lietuvos žemės ūkio akademijoje (dabar – Aleksandro Stulginskio universitetas), šiuo metu dirba bendrovėje „Šilutės vandenys” kontrolieriumi.

A.Gaubys mažai buvo matomas Juknaičių visuomeniniame gyvenime, tačiau dalyvauja politinėje veikloje. 2011 metų savivaldos rinkimuose kandidatavo į Šilutės rajono savivaldybės tarybą tuometinės Naujosios sąjungos sąraše. O ką tik praėjusiuose savivaldos rinkimuose buvo įrašytas Šilutės socialdemokratų sąraše.

A.Gaubys seniūnu dar nepatvirtintas, nes konkurso rezultatai per mėnesį gali būti apskųsti teismui.

Ketvirtadienį Savivaldybėje vyko konkursas ir į Saugų seniūno vietą. Savivaldybės Juridinio skyriaus specialistė Dalia Bernotienė sakė, kad į šios seniūnijos vadovo postą po pirmojo konkurso etapo galėjo pretenduoti 4 kandidatai. Tačiau į vakar surengtą antrąjį etapą atvyko vos vienas pretendentas, bet ir jis neįveikė privalomo barjero – nesurinko reikiamo balų skaičiaus.

Artimiausiu metu bus paskelbtas pakartotinas konkursas Saugų seniūno pareigoms eiti.

Iš viso į šių dviejų seniūnijų vadovų vietas pretendavo 20 kandidatų – dirbti Saugose norėjo 11 asmenų, o Juknaičiuose – 9. Tačiau didžioji dalis pretendentų neįveikė I konkurso etapo – bendrųjų gebėjimų ir vadovavimo gebėjimų tikrinimo testo. Šis testas laikomas centralizuotai didžiuosiuose šalies miestuose. Tik jį išlaikiusieji pateko į II etapą, rengiamą savivaldybėje, kur kandidatų žinias tikrino administracijos direktoriaus sudaryta komisija.

Saugų ir Juknaičių seniūnijų vadovų kėdės atsilaisvino, kai buvę seniūnai Anastazija Oželytė ir Valentinas Dylertas išėjo į užtarnautą poilsį. Jų pareigas keletą mėnesių laikinai ėjo Kęstutis Sadauskas ir Natalija Domarkienė.