Juknaičių bendruomenė šventėje patvirtino: „Čia gera gyventi“

Juknaitiškiai, nors ir pakeitė vasaros šventės laiką – pavėlino ją visu mėnesiu, tačiau nuo lietaus vis tiek nepabėgo. Savo bendruomenės šventės vietą iš vasaros estrados ant Juknaičių ežerėlio kranto organizatoriai perkėlė į Kultūros namus, nors iš žadėto gausaus lietaus šeštadienį liko tik trumpalaikė dulksna. Visgi šventės dalyvių nuotaika buvo puiki, o žiūrovų susirinko beveik pilna salė.

Šventės vedėja – žinoma aktorė Nijolė Narmontaitė džiaugėsi visų geranoriškumu ir aplodismentais, skirtais pagerbtiesiems ir apdovanotiesiems.

Juknaičių Garbės piliečių knygoje jau įrašytos trijų dešimčių vietinių pavardės, šiemet šį sąrašą papildė dar viena – pedagogės Jūratės Šukienės pavardė.

Iki šventės atidarymo

Šventės atrakcijos kultūros namų kieme prasidėjo bent porą valandų iki jos atidarymo ceremonijos, šis laikas buvo skirtas vaikų žaidimams bei pramogoms. Vaikai kūrė figūras iš pripučiamų figūrinių balionų, taiklumą bandė šaudydami iš lanko strėlėmis bei mėtydami strėlėmis, piešė ir šoko. Juos užėmė Juknaičių bendruomenės nariai Monika Juciūtė ir Gintaras Jankauskas.

Bendruomenės nariai prekiavo naujomis knygomis. Nemažai dėmesio sulaukė Juknaičių medžiotojų klubo „Berštai“ medžiotojas Gediminas Liulys, kuris su pagalbininkėmis išvirė didžiulį puodą žvėrienos sriubos ir vaišino visus, kas tik pageidavo.

Garbės piliečių knygoje – dar viena pavardė

Vakarop apie porą šimtų žmonių susirinko į Kultūros namų salę, kurioje vyko visi sveikinimai bei koncertas. Aktorė N. Narmontaitė renginį pradėjo Vytauto Mačernio eilėmis, nes jo 100-ąsias gimimo metines šiemet švenčiame.

Šventės atidarymą paskelbė seniūnas Alfredas Gaubys, kuris sakė, kad yra džiugu susiburti, pabendrauti ir linkėjo visiems geros nuotaikos.

Šventėje svečiavosi ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasveikino bendruomenę, o jos pirmininkei Laimai Barkauskienei įteikė paveikslą su Juknaičių vaizdu ir rojaus obelėlę. Kartu meras palinkėjo, kad juknaitiškiai savo gyvenvietėje sau susikurtų rojų.

Seimo nario Zigmanto Balčyčio vardu juknaitiškius pasveikino jo padėjėjas, Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys. Jis sakė pastebintis, jog Juknaičiai tampa populiaria gyvenviete, nes čia apsigyveno ir jo draugo šeima. Jo manymu, Juknaičiai jau tapo Šilutės priemiesčiu. Bendruomenės pirmininkei L. Barkauskienei jis įteikė Seimo nario dovaną – staltiesę su Seimo simbolika.

Iškart po sveikinimų į sceną buvo pakviesta šiemet išrinkta naujoji Juknaičių Garbės pilietė, pedagogė J. Šukienė. Pasak renginio vedėjos, ji nusipelnė tokio vardo už ilgametį darbą kultūros srityje, gyvenvietės vardo garsinimą rajoniniuose, respublikiniuose konkursuose, už jaunimo kultūrinį ugdymą ir lietuviškos dainos propagavimą.

J. Šukienė, pasirašiusi Garbės piliečių knygoje, dėkojo, kad buvo pastebėta. Ji taip pat dėkojo moterų ansambliui „Vėjūnė“, kuris gyvuoja jau 15 metų, ir vaikams, pamėgusiems kultūros renginius.

Pagerbta darni šeima ir naujagimiai

Jau daugybę metų daugiavaikę darnią juknaitiškių šeimą renka ir apdovanoja Violeta ir Alvidas Šimelioniai. V. Šimelionienė sakė, kad yra buvę laikai, kai savo nominaciją teikė šeimoms, kurios turėjo 5 ar 6 vaikus ir darniai gyveno. Dabar jau džiaugiamasi, kai jaunos šeimos susilaukia trijų ar keturių atžalų. Šiemet tokia šeima išrinkta Vidmanto ir Viktorijos Misių šeima, auginanti tris vaikus. Taigi, kaip pastebėjo renginio vedėja N. Narmontaitė, ši šeima dar turi laiko gausėti.

Į sceną buvo pakviestos dar aštuonios naujų Juknaičių bendruomenės narių susilaukusios šeimos. Puokštes gėlių ir dovanas gavo mažiausieji juknaitiškiai Deimilė Lekavičiūtė, Hubertas Katkus, Džiugas Mulerčikas, Arnas Patiega, Daniela Vilčiauskaitė, Markas Vasiliauskas, Ildė Sadauskaitė ir Ema Mauricaitė.

Padėkota gyvenvietės ir ežerėlio pakrančių tvarkytojams bei vaikų atrakcijų organizatoriams.
Koncertą pradėjo visų juknaitiškių mylimas vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Juknaičiai“, dainavo choras „Heidė“ bei kaimyninės Žemaičių Naumiesčio seniūnijos kaimiškos muzikos ansamblis „Žaliakalnis“.

Komercijos direktorius, korespondentas