Juknaičių bendruomenės jubiliejų įprasmino dar viena giraitė, parodos ir padėkų lietus

Juknaiciai 15_sodina_1Šeštadienį unikalioji Juknaičių gyvenvietė pasipuošė dar viena giraite – septynių čia jau ošiančių giraičių skaičių papildė 8-oji – 15 metų veiklos jubiliejų švenčiančios Juknaičių bendruomenės giraitė, kurioje nuo šiol žaliuos ir vaisius ves 15 Rojaus obelaičių.

Ta prasminga proga juknaitiškiai padėkojo vieni kitiems už draugystę ir bendrystę įgyvendinant įvairius projektus, puošiant savąją gyvenvietę ir kartu rūpinantis, kad joje visiems būtų dar maloniau gyventi. Jie taip pat priėmė būrį garbių svečių, gėrėjosi vieni kitų sukurtų darbų parodėle, plojo vietiniams ir atvykusiems atlikėjams. 
 

Žaliuos Rojaus obelaitės ir bukmedis

Juknaitiškiams pavyko – gyvenvietės parke suplanuotas bendruomenės veiklos įamžinimas – giraitės sodinimas vyko puikią rudenišką dieną, tad ir visų nuotaika buvo puiki. Susirinkusius saviškius sveikinusi bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė sakė, jog būtent Rojaus obelaitės dar vienai gyvenvietės giraitei pasirinktos neatsitiktinai: todėl, kad obuoliukai jau seniai tapo šios bendruomenės simboliu – ir pati bendruomenė savo rėmėjams ir didžiausiems talkininkams iki šiol dovanodavo marmurinius obuoliukus.Juknaiciai sale_2

Pagaliau, anot šventės vedėjų Vyganto Stoškaus ir Jūratės Šukienės, obuolys yra vaisingumo, gausos ir meilės simbolis, jis atspindi išmintį, kad prasmingiems dideliems darbams atlikti reikia bendraminčių, kurie kiekvienas įneša savo mažą dalelytę – tarsi obuolį į pintinę. O būtent šios savybės tinka šauniajai Juknaičių bendruomenei, kuri per 15 metų sukrovė didžiules pintines, pripildytas gražiais darbais.

Savo indėlį į atnaujinamus gyvenvietės želdynus ir šįkart įnešė ilgametis Juknaičių vadovas ir gyvenvietės grožio puoselėtojas Zigmantas Dokšas, į šventę atvykęs su žmona Benedikta. Jo paties žodžiais tariant, „mandras“ medelis – bukmedis nuo šiol žaliuos priešais Bendruomenės namus.   
Dar vienas naujas medelis – Stelmužės ąžuolo palikuonis Juknaičiuose sužaliuos kitąmet – juo juknaitiškiai buvo apdovanoti, kai dalyvaudami konkurse „Tautos šimtamečiai ąžuolai“, pelnė „Šimtmečio linksmiausiųjų“ nominaciją.
 
Čia pat – tiesiog Bendruomenės namų prieigose juknaitiškiai apžvelgė ir visus pastaruoju metu nuveiktus svarbiausius darbus.

Bendruomenė turi ir vėliavą

Dar išsamesne apžvalga – dokumentiniu filmuku Juknaičių bendruomenės gyvenimas apžvelgtas jau kultūros namų salėje.

Pirmąjį bendruomenės pirmininką Vladislovą Sabaliauską 2010-aisiais pakeitusi Laima Barkauskienė sakė mananti, jog ji vadovauti bendruomenei atėjo pačiu laiku – tuomet, kai bendruomenes pradėjo pasiekti Europos Sąjungos pinigai, tad ir įgyvendinti įvairius projektus, puošti savo gyvenvietę tapo lengva.

Ji dėkojo gausiam būriui aktyviausių bendruomenės narių – didžiausių savo talkininkų, kurie, anot pirmininkės, ją nuolat „kutena“ ir neleidžia sustoti vietoje: ragina judėti, keliauti, nori gyventi gražiau ir linksmiau.

Ypač veiklūs juknaitiškiams buvo 2016-ieji, kuomet jų gyvenvietė buvo paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Tuomet, pasak pirmininkės, buvo galima ypač daug keliauti ir daug svečių pas save pasikviesti.    

Šiandien Juknaičių bendruomenės gretose – apie 90 narių, kurie šiemet įsigijo ir vėliavą. Visų Juknaičių simboliu – vandens bokšto vaizdu papuošta vėliava buvo įnešta ir į salę, o ją pašventino Šilutės Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios klebonas Remigijus Saunorius. Klebonas sakė, jog vėliava neabejotinai dar labiau suvienys bendruomenės žmones.

Dėkojo mokykla ir jaunimas

Kad Juknaičių bendruomenė dar didės ir tvirtės, išreiškė viltį ir seniūnas Alfredas Gaubys, mat jo žodžiais tariant, 15 metų yra tik paauglystė.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, jog juknaitiškiai – viena tų bendruomenių, kurios nuo pat susikūrimo aktyviai teikė paraiškas ir įgyvendino įvairius projektus. O su tokia aktyvia bendruomene, mero nuomone, labai lengva dirbti ir seniūnui. Juknaitiškius meras pradžiugino ir Savivaldybės dovana – jau šią savaitę šokių kolektyvas „Juknaičiai“, vadovaujamas nenuilstančios Loretos Margaritos Černeckienės, išvyksta į Alaniją (Turkija), kur visą savaitę pristatys mūsų krašto meninį paveldą.

Juknaitiškius sveikino ir ne vienerius metus čia gyvenęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, kuris prisipažino, jog sugrįžtant visuomet užplūsta mieli prisiminimai.

Z.Dokšas juknaitiškiams paatviravo, jog nėra dienos, kuomet neprisimintų Juknaičiuose praleistų metų, ir linkėjo šios bendruomenės žmonėms ir toliau puošti savo gyvenvietę.

Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė taip pat turėjo už ką padėkoti bendruomenei. Pasak direktorės, bendruomenės nariai supranta, jog prasmingiausios yra investicijos į jaunąją kartą, ir nuolat visapusiškai padeda vietos pedagogams.

Už idėjų palaikymą bendruomenei dėkojo vietos Jaunimo klubas, juknaitiškius sveikino metais vyresni kolegos iš Usėnų. Bet daugiausia padėkų išdalijo bendruomenės siela pavadinta pirmininkė L.Barkauskienė, visą būrį vietinių pavadinusi „savo talkininkais ir bitelėmis darbininkėmis“.         

Oficialiosios dalies pabaigoje į sceną, skambant „Ilgiausių metų…“ įneštas gimtadienio tortas, ir vienas po kito koncertą dovanojo vietiniai ir iš toliau atvykę meno kolektyvai. Skambėjo ansamblio „Vėjūnė“ atliekamos dainos apie Juknaičius, visi plojo atlikėjai Donaldai Meiželytei ir „Juknaičių“ šokėjams, kurie šį rudenį mini kolektyvo 25-erių metų sukaktį.