Juknaičių bibliotekoje – smagi dėlionė

Juknaiciu vaikaiRugsėjo mėnesį Juknaičių pagrindinės mokyklos pirmokėliai su savo pirmąja mokytoja apsilankė Juknaičių bibliotekoje.
Būsimieji skaitytojai pakviesti apžiūrėti bibliotekos patalpas, jiems paaiškinta, kas yra biblioteka, kas joje vyksta, kaip tampama skaitytoju, kaip išsirinkti, kur rasti knygeles. Mokiniai supažindinti su bibliotekos taisyklėmis.

Pirmokai klausėsi bibliotekininkės istorijos „Kiškių mokykla“ iš Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Braškių diena“. Vaikams palinkėta elgtis mokykloje taip, kaip elgiasi Gerasis Kiškis. Tam, kad per pamokas negalvotų apie morkas, kaip galvodavo Blogasis Kiškis, jie pavaišinti morkomis.

Vaikams pristatyta knygutė, kurią galima ne tik skaityti. Tai Salemono Paltanavičiaus ulbanti ir čiulbanti knygutė „Lietuvos paukščiai“.

Bibliotekininkė mokiniams parodė, kaip iš senų spalvotų žurnalų iškirpus detales galima sudėlioti kačiuką. Sukeitus detales vietomis išeina stovintis, miegantis, sėlinantis ar svajingai į dangų žiūrintis kačiukas. Vaikams labai patiko dėlionė, kurią jie parsinešė į namus.