Juknaičių jaunieji žurnalistai apsilankė laikraščių redakcijose

zurnalistaiJuknaičių pagrindinės mokyklos jaunieji žurnalistai aplankė Šilutės rajoninių laikraščių „Pamarys“ ir „Šilutės naujienos“ redakcijas.

Prieš kelionę jie galvojo, kad ten spausdinami laikraščiai, bet sužinojo, kad laikraščiai spausdinami ne redakcijoje, o spaustuvėje.

Mokiniai suprato, jog žurnalistų darbas yra ne sėdėti vienoje vietoje, o visur vykti ir rinkti informaciją. Pirmiausia žurnalistai surenka naujienas, kalbina žmones, tada viską surašo į straipsnį. Parašytą straipsnį perskaito redaktorė, o ištaisytus straipsnius sumaketuoja maketuotoja. Galiausiai klaidas patikrina korektorė. Pabaigtas laikraštis siunčiamas į spaustuvę Kretingoje.

„Pamario“ redakcijoje mokiniai sužinojo, kad šis laikraštis Šilutės rajone yra seniausias, gyvuoja apie 65 metus. Seniausiai laikraštyje dirbanti žurnalistė – fotografė Laima Putriuvienė sakė, kad darbo pradžioje jai pačiai reikėjo pasigaminti nuotraukas, nes nebuvo skaitmeninių fotoaparatų. Norint nuotraukas išryškinti reikėjo sumaišyti daug skysčių, dirbti tamsoje.

Žurnalistei patinka šis darbas, nes jai įdomu klausytis senolių pasakojimų.

„Šilutės naujienų“ laikraštis – pats jauniausias, jam 9 metai. Redakcijoje žurnalistė Gintarė Plungienė ir kiti darbuotojai atsakinėjo į vaikų klausimus, maketuotoja rodė, kaip atrodo būsimas laikraštis. Mokiniai korespondentų klausinėjo, kokias įžymybes jie yra kalbinę, kas rašo apie kriminalus, ar darbas nenuobodus. G.Plungienė sakė, kad kiekvienas žmogus yra įdomus, todėl apie jo gyvenimą galima parašyti. Pabaigoje vaikai gavo dovanų po laikraštį.

Juknaičių pagrindinės mokyklos žurnalistų būrelis taip pat yra išleidęs mokyklos laikraštį „MES“. Tai pirmasis jaunųjų žurnalistų laikraštis. Mokiniai kiekvienai aplankytai redakcijai dovanojo po savo išleistą laikraštuką, kuriame aprašomos mokyklos aktualijos.