Juknaičių kultūros namus sušildė jaunatviškas šokėjų jubiliejus

juknaiciai soka2Ten, kur į Baltijos jūrą savo vandenis neša Lietuvos upių tėvas Nemunas, o į jį įsilieja mažoji Leitė, kur vandeningų kanalų tinklas su vandens kėlimo stotimis sausina vešlias, pavasario potvynių užliejamas pievas, pasitinka Juknaičių gyvenvietė ir jau 21-erius metus gyvuojantis šokių kolektyvas „Juknaičiai“. Garsinantys kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų šie šokėjai su vadove Loreta

Margarita Černeckiene šiandien lygiai taip pat jauni, gražūs, veržlūs, ambicingi kaip prieš du dešimtmečius. Jie savo linksmais trankiais liaudies šokiais sušildo daugelį rajono renginių, taip pat nepraleidžia nė vienos Dainų šventės, dalyvauja įvairiuose konkursuose. Už aktyvią veiklą ir kūrybiškumą „Juknaičiai“ apdovanoti prestižiniu ženklu – „Aukso paukšte“, kurį įsteigė Lietuvos liaudies kultūros centras.

Juknaičių kultūros namai, kažkada apmirę bei užvertomis durimis tyliai stovėję ne vienerius metus, penktadienį vėl atgijo. Į šią salę, kurioje prieš 21-erius metus pirmą kartą užlipo susibūręs jaunas šokių kolektyvas, rinkosi visi artimieji, šokio mylėtojai, prijaučiantieji bei draugai. Svečių, šokėjų ir jų bičiulių neišgąsdino nešildomos kultūros namų erdvės, nes jas sušildė energingas šokis.

Šokis – jaunystė
juknaiciai sveikina
Jubiliejiniame 265-ajame koncerte „Juknaičių“ šokėjai įrodė, kad metai jų nepaveikė, o šokis yra jaunatviškumo jėga, pati jaunystė.

Tiesa, kaip renginio pradžioje sakė vedėja Dileta Daujotienė, prieš 21-erius metus salėje daugiausia trepsėjo jaunos, dar nesukūrusios šeimų poros, kitos jau augino savo atžalas. Šiandien skirtumas tik toks, kad tarp sveikintojų gėles laikė ir audringai plojo šokėjų marčios, žentai ir anūkai.

Pirmoji pasveikinti su gražiu jubiliejumi ant scenos lipo viena artimiausių „Juknaičių“ šokio kolektyvo draugų – kantri grupė „Karčema“. Linkėdamas šokėjams išlikti tokiais pat kūrybingais bei energingais, vadovas Vygantas Stoškus pasidžiaugė, jog su „Juknaičių“ kolektyvu ne kartą jo vadovaujamai grupei teko dalyvauti įvairiuose renginiuose Lietuvoje bei už jos ribų.

Juknaitiškius trankia muzika ir entuziastingais liaudies šokiais sveikino šokių kolektyvai „Rusnietis“ iš Rusnės, „Šalna“ iš Švėkšnos. Optimizmu ir pulsuojančia energija visus užbūrė svečiai iš Latvijos – Rygos šokėjų kolektyvas „Cipars“.

Renginio vedėja visų kraštiečių vardu šokėjus iš Latvijos pasveikino su lapkričio 18 dieną minima Latvijos nepriklausomybės atkūrimo diena.

Ne tik linkėjo, bet ir žadėjo

juknaiciai cerneckienePerduodami linkėjimus nuo rajono mero Vytauto Laurinaičio, Juknaičių šokėjus sveikino Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei jo pavaduotoja Inesa Murauskienė. Už ištikimybę Lietuvos ir Pamario tradicijoms, svarų indėlį ir tautinį šokių populiarinimą, nuoširdų ir ilgametį darbą Savivaldybės administracijos atstovai įteikė padėkos raštus kolektyvo vadovei L.M.Černeckienei ir šokėjų poroms: Rasai ir Rimui Gailiams, Jolantai ir Gediminui Lapinskams, Daliai ir Algirdui Bagdonams, Jovitai ir Tomui Jankauskams, Ritai ir Rolandui Mažeikoms, Lijanai Šerpytienei, Sigitui Černeckiui, Birutei ir Vytautui Verbams, Ingridai ir Arūnui Petkeliams, Jurgitai ir Dževaldui Žemaitaičiams, Astai Arnašienei, Dariui Mažonui.

„Prieš 20 metų šioje salėje „Juknaičiai“ pradėjo veiklą. Džiugu, kad šiandien ši salė vėl atidaryta. Nors pasijutau šiek tiek nejaukiai, nes šiuo metu čia šalta, bet pažadu, kad šv. Kalėdas juknaitiškiai jau sutiks šiltai“, – sveikindamas šokėjus S.Šeputis pažadėjo, kad netrukus bus pasirūpinta kultūros namų šildymo įranga.

Seimo nario Artūro Skardžiaus padėjėja Stasė Skutulienė perdavė Seimo nario pagarbos žodžius juknaitiškiams. Anot A.Skardžiaus, jis „Juknaičių“ kolektyvą atskirtų net iš tūkstančio kitų šokėjų.

Į sceną atsargiai įneštas ir didžiulis puošnus jubiliejaus tortas, kurį rajono politikai įteikė šokėjams. Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, džiaugdamasi, kad penktadienio vakare

Juknaičių kultūros namų scena drebėjo nuo trepsenimų, o žiūrovų širdys – nuo jausmingų išgyvenimų, įteikė dar vieną ypatingą dovaną –  Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos padėkos raštą „Juknaičių“ šokių kolektyvui ir jo vadovei L.M.Černeckienei.

Prie gausybės sveikinimų prisijungė ir kolektyvo artimi bičiuliai, šeimų nariai bei Juknaičių kaimo bendruomenė.
Reikšdami didžiulę pagarbą liaudies šokio puoselėtojams žiūrovai keletą minučių plojo atsistoję.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!