Juknaičių mokiniai irmokytojai lankėsi Slovakijoje

Mokyklos delegacija: mokytojos Gitana Pociutė ir Banga Sabaliauskienė, mokiniai Darius Dargis, Deimantė Daubarytė, Dija Krasnovaitė ir Emilijus Kunšteinas vyko į Slovakiją.

Pirmąją vizito dieną Novy Zamky mieste, Nabrežna mokykloje, susipažinome su šalių partnerių delegacijomis, pristatėme savo mokyklas, pasivaikščiojome po jaukią ir šiuolaikišką mokyklą. Veiklų metu mokiniai ir mokytojai pasimokė, kaip įtraukti į ugdymo procesą aktyvius mokymo metodus, liaudiškus žaidimus ir kitas mokinių aktyvumą, atmintį, dėmesį lavinančias bei sveiką gyvenimo būdą skatinančias priemones.

Daug įspūdžių paliko apsilankymai Nitros mieste ir sostinėje Bratislavoje. Šių išvykų metu aplankyta Nitro pilies katedra, stovinti ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria visas senojo miesto peizažas. Bratislavoje sužavėjo Dunojaus ir Moravos upių sankirtoje esančiame slėnyje stūksantys Mergelės pilies griuvėsiai, senamiesčio architektūra.

Vizito metu daug sužinojome apie slovakų švietimo sistemą, tradicijas ir kultūrą, turėjome progą paragauti slovakiškų patiekalų ir padiskutuoti apie mokinių sveikos gyvensenos įpročius su skirtingų šalių atstovais. Mokiniai ir mokytojai gilino anglų kalbos gebėjimus, o atsisveikinimo vakarą visi smagiai praleido vakarą diskotekoje.

Kitas projekto šalių partnerių susitikimas vyks gegužės 23 -28 dienomis Juknaičių pagrindinėje mokykloje.