Juknaičių seniūnas: „seniūnijoje jaunimo neliko” (audio)

Sudegęs Juknaičių sveikatingumo kompleksas. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šiandien Lietuvos radijo informacinėje aktualijų laidoje „Gimtoji žemė”- interviu su Juknaičių seniūnu Valentinu Dylertu apie gyvenvietės dabartį ir perspektyvas.

„Prieš porą dešimtmečių Šilutės rajono Juknaičių gyvenvietė ir to paties pavadinimo seniūnija garsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Garsino ją pavyzdinė tvarka, anais laikais kaimo vietovėje neįprastos prabangos ir grožio sveikatingumo kompleksas. Deja, šiandien ir kompleksas, ir daug kitų dalykų Juknaičiuose – tik gražus prisiminimas. Kodėl?” – rašoma laidos anonse.

Nuo 13 min. klausykite, kaip V.Dylertas pasakoja apie augančią bedarbystę ir liūdnai konstatuoja: „seniūnijoje jaunimo neliko”.

Aptarta seniūnijos infrastruktūra, socialinis žmonių saugumas. Seniūno pastebėjimu, dėsninga, kad tėvai gyveno iš pašalpų, o dabar – jų vaikai.

„Jei nepagerės ekonominis gyvenimas, nepradės grįžti jaunimas, bus liūdna”, – perspektyvą piešė V.Dylertas. Jis kalbėjo ir apie dar vieną juknaitiškiams skaudų dalyką – sveikatingumo kompleksas dabar tokioje būsenoje, kad jį tikriausiai teks nugriauti.

Įrašą galite paklausyti ČIA.