Juknaičiuose „amžinos meilės žaizdos“ nuplautos lietuviškais romansais

juknaiciai romansai vejuneVieną adventinį vakarą Juknaičių bendruomenės namų vitražų salėje skambėjo meile alsuojančios dainos, lydimos gitarų, smuikų, armonikos garsų. Jau ketvirtus metus Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ į Juknaičius sukviečia nemažą būrį dainininkų bei žiūrovų kartu praleisti vieną iš ilgų adventinių vakarų. Šis vakaras buvo paskirtas jausmingiesiems lietuviškiems romansams.

Puošniais retro stiliaus drabužiais pasidabinusios „Vėjūnės“ moterys supažindino žiūrovus su romansų atsiradimo istorija, o amžinas meilės žaizdas dainomis nuplauti skubėjo vienas už kitą  šaunesni kolektyvai. Tai Šilutės moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“ (vadovė Gražina Liaudanskienė), Šilutės folkloro ansamblis „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė), Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“ (vadovė Aušra Šlažienė), Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folklorinis ansamblis „Vainuta“ (vadovė Loreta Mieliulytė), Saugų moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“ (vadovė Danguolė Žilionienė), Žemaičių Naumiesčio moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ (vadovas Valerijonas Krutikovas).

Buvo gera klausytis Daivos Plikšnienės atliekamų dainų, džiugu, kad renginyje dalyvavo viešnios iš Klaipėdos – Klaipėdos ikimokyklinių ugdymo įstaigų mokytojų ansamblis „Viola“ (vadovė Daiva Šilinskienė).

Romansų nuoširdumu ir šiluma užsikrėtė ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai, kurie vos tilpo vitražų salėje. Jaukų adventinį vakarą vainikavo visų nuoširdžiai dainuojami posmai.

„Vėjūnės“ moterys dėkoja romansų vakaro Juknaičiuose dalyviams, žiūrovams bei rėmėjams, kurių dėka šis susibūrimas praėjo jaukiai ir romantiškai. Tikimės, kad tokių muzikos, advento vakarų Juknaičiuose ateityje bus daugiau.

Daugiau nuotraukų ČIA.