Juknaičiuose – etninės kultūros savaitė

Rekordine pyneJuknaičių pagrindinė mokykla jau 8 metus dirba puoselėdama etnokultūrines tradicijas ir skatindama mokinius domėtis Lietuvos etninių regionų savitumu, nes mokykla yra pasirinkusi etnokultūros kryptį.

Mokykloje nuolat vykdomi etnokultūriniai projektai ir veiklos, mokiniams vyksta etnokultūros pamokos, mokykloje įkurtas muziejus ir kas dvejus metus organizuojamas respublikinis folkloro festivalis „Šišon, didžiam kiematy…“

Jau daug metų sėkmingai įvairiuose rajono, regiono ir respublikos konkursuose pasirodo mokyklos folkloro ansamblis „Skalviai“ su vadove Rasa Gailiuviene, kuri savo entuziazmu ir meile etnokultūrai uždegė visą mokyklos bendruomenę.

Šiemet gegužės 18-22 dienomis mokykloje vyko Etninės kultūros savaitė, skirta apibendrinti etnokultūros krypties įgyvendinimą 2014-2015 m.m. ir įprasminti Etnografinių regionų metus, įsijungiant į respublikinį projektą „Etninės kultūros savaitė 2015“. Renginių juknaitiškiams buvo visą savaitę.

Ikimokyklinių grupių vaikai kasdien klausėsi aukštaičių, žemaičių, dzūkų, suvalkiečių pasakų ir Klaipėdos krašto sakmių, kurias jiems sekė auklėtojos.Atsovai is Zemaitijos Telsiai

Pirmadienį paskaitą „Etninių regionų išskirtinumai. Klaipėdos krašto tarmė“ skaitė Šilutės muziejaus muziejininkė – etnografė Indrė Skablauskaitė.

Antradienį mokiniai pertraukų metu žiūrėjo filmuotą medžiagą apie įvairius Lietuvos regionus, o priešmokyklinukai su auklėtoja išsiruošė į edukacinę išvyką į Šilutės muziejų.

Trečiadienį 5-9 klasių mokinių grupė su lietuvių kalbos vyr. mokytoja Z.Jurkuviene ir bibliotekininke M.Žadeikiene vyko į edukacinę išvyką į Kintų Vydūno muziejų, iš kurio sugrįžo nešini pačių pagamintomis vėtrungėmis.

Tuo tarpu pradinukai pynė rekordinę pavasarinių gėlių pynę (nupynė 47 metrus), kuria apjuosė mokyklos sode esantį kalnelį.
Ketvirtadienį vyko integruotos pamokos „Amatai ir tautodailė“ bei „Lietuvos šventės“, kurias vedė mokytojos R.Urbonavičienė, B.Verbuvienė, J.Šukienė, Z.Pranevičienė, R.Gailiuvienė.

Penktadienį visą etninės kultūros savaitę vainikavo respublikinis folkloro festivalis „Šišon, didžiam kiematy…“, kuris į Juknaičių vasaros estradą sukvietė net 13 kolektyvų iš Telšių, Šakių, Klaipėdos, Šiaulių ir kitų rajonų. Tarp jų buvo ir Šilutės vaikų darželio „Pušelė“ „Žuvininkai“, Pamario pradinės mokyklos „Bruknelė“ ir Usėnų „Kukutis“, Švėkšnos „Saulės“ ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų folkloro grupės, Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ ir Pamario pagrindinės mokyklos „Pamariukai“, Vainuto gimnazijos atstovė Gintarė Muraulaitė, Rusnės „Sklada“ ir Rusnės pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvas, ir, žinoma, šeimininkai – „Skalviai“.

Po jormarko ir kolektyvų pasirodymų, išsidalijus padėkas, dovanas ir pasisotinus šeimininkų ruoštomis vaišėmis, visi šventės dalyviai, lydimi smagios liaudies muzikos, suko ratelius tradicinių liaudies šokių vakaronėje.

Kartu su etninės kultūros savaitės ir folkloro festivalio dalyviais pasidžiaugėme nuveiktais darbais, gražiu mokinių bendravimu, patikinome vieni kitus, kad ir ateityje vykdysime tokias bendras veiklas, skatindami savo ugdytinius giliau pažinti ir saugoti savo krašto, regiono tradicijas ir kultūros paveldą, aktyviau bendradarbiauti tarpusavyje, su kultūros, mokslo įstaigomis puoselėjant etninę kultūrą.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!