Juknaičiuose gyvsidabriu bandyta nunuodyti trijų mėnesių kūdikį PAPILDYTA

20160502 213445Pirmadienio pavakare Juknaičiuose trijų mėnesių kūdikis vos neapsinuodijo į jo vežimėlį įpiltu gyvsidabriu.

Vos 18 metų sulaukusi mama tikrai nesitikėjo, kad kieme paliktame vaiko vežimėlyje ras nuodingos medžiagos.

Apdairi moteris vežimėlyje pastebėjo blizgius sidabrinės spalvos rutuliukus ir kūdikio nepaguldė. Iškviesti policijos pareigūnai ir gelbėtojai vežimėlį išvežė nukenksminti.

Laiku pastebėjo nuodus

Algimanta Kasperavičiūtė, auginanti trijų mėnesių mažylį, popietę atėjo į svečius pas draugę, irgi auginančią mažamečius. Viešnia pas draugę atsinešė vaiką ant rankų, o vežimėlį paliko lauke, prie laiptinės. Kurį laiką jaunos mamos šnekučiavosi, gurkšnojo arbatą.Gyvsidabris

Kai viešnia su vaiku ant rankų grįžo prie vežimėlio, lopšyje pamatė įtartinus sidabrinius rutuliukus. „Išeinu ir žiūriu, kad kažkokių karoliukų yra vežimėlyje. Norėjau vaiką įdėti, bet nedėjau. Nuėjau atgal pas draugę, greit mamai paskambinau, kad paimtų mano kitą dukrytę iš darželio, ir skambinome policijai, nes įtarėme, kad ten – gyvsidabris“, – įvykio aplinkybes pasakojo kūdikio mama A.Kasperavičiūtė.

Įtarimai pasitvirtino, vežimėlyje buvo ne kas kita, o nuodingasis gyvsidabris.

„Vežimėlyje buvo rasta apie 4 gramus medžiagos, panašios į gyvsidabrį, buvo iškviesta Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Vežimėlį su gyvsidabriu išsivežė. Dėl šio fakto yra atliekamas ikiteisminis tyrimas“, – TV3 žinioms komentavo Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

„Gyvsidabris surinktas, visi daiktai, buvę vežimėlyje, nuvežti utilizuoti“, – pasakojo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Berniuko mama ir jos draugė įtaria, kad vaiką nunuodyti kėsinosi kaimynė. Esą jau anksčiau pas draugę dažnai užsukanti mergina vežimėlyje buvo radusi ir šiukšlių, ir net sliekų.

Grasindavo, kad vaikai liks invalidai

Kūdikio mama sielojasi, kad įvykis galėjo baigtis tragiškai, jeigu ji laiku nebūtų pastebėjusi nuodingos medžiagos. „Gelbėtojai sakė, kad trijų mėnesių kūdikiui būtų užtekę pusės valandos, ir aš jo būčiau nebeturėjusi“, – TV3 žinių reportaže pasakojo ji.

Medikų teigimu, vaikams gyvsidabris ypač nuodingas. Kūdikiai gali apsinuodyti iškart arba poveikis gali pasireikšti vėliau, nes gyvsidabris yra sunkusis metalas, kuris kaupiasi organizme. Jautriausiai į šią medžiagą reaguoja smegenys, taigi gali sutrikti nervų sistema, atsirasti regos sutrikimų. Nuodai gali pažeisti širdį, inkstus, plaučius. Gyvsidabris gali paskatinti autizmą.

„Aš dar nėščia būdama pas draugę ateidavau. Kaimynė mane visada palydėdavo, sakydama: „Aš tave nuo laiptų nuspirsiu, anksčiau laiko pagimdysi, tavo vaikai liks invalidai“, – prisimena Algimanta.

Po incidento, vos nesibaigusiu kūdikio mirtimi ar rimtu  sužalojimu, A.Kasperavičiūtė bijo lankytis pas draugę. „Su vaiku jau nebeinu, bijau, kad nuo laiptų nenuspirtų, ar dar kažko nepadarytų. Jeigu ateinu pas draugę pasikalbėti, vaiką palieku mamai ar sesei“, –  sakė jauna moteris.

Kentėjo ir kitos jaunos mamos

gyvsidabris rastelisPrieš porą mėnesių kita konfliktiškos moters kaimynė Rūta Jokubauskienė ant buto durų rado prikabintą grasinamąjį laiškelį: „Jei nesiraminsit, problemų turėsit“. Mažamečius vaikus auginanti Rūta tada nė nenutuokė, kad artimiausia kaimynė ryšis pasikėsinti į kūdikio gyvybę.

Girtuokliaujančiai senjorei nuolat užkliūva vaikai. Juos ir jų tėvus pensininkė nuolat palydi užgauliojimais ir grasinimais.

„Konfliktiška kaimynė, nieko gero negaliu apie ją pasakyti“, – lrytas.tv reportaže pasakojo jauna juknaitiškė Guoda Domeikienė. Anot jos, kaimynė užgauliodavo, naktimis trankydavo duris, piktnaudžiaudavo alkoholiu, tempdavosi į laiptinę benamius. Ne kartą, atidarydama savo buto duris, moteris yra atsitrenkusi į kaimynės sugėrovą.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys tikina, kad senjorė su kaimynais konfliktuoja kone visą amžių. Užgauliojimų yra sulaukęs ir jis pats, kai dar gyveno šiame daugiabutyje. Seniūnas sako, kad ne kartą kviesta policija pensininkę sutramdo trumpam. „Problema senai buvo žinoma, bet kad pasieks tokį lygį, nesitikėjom“, – sakė jis.

Šilutės policija jau išsiaiškino, kas galėjo pripilti į vežimėlį gyvsidabrio, tačiau ar tai ta pati kaimą šiurpinanti moteris, neatskleidžia. Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas A.Mikalauskas sakė, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrmas dėl neteisėto disponavimo nuodingosiomis medžiagomis.

Juknaičių kaimo gyventojui (-ai), į vežimėlį pribėrusiam (-iai) gyvsidabrio, gresia iki 3 metų kalėjimo.