Juknaičiuose ­– tradicinis mokinių chorų festivalis

Juknaičių pagrindinė mokykla kas 2 metus organizuoja mokinių chorų festivalį „Mes – Pamario vaikai“, į kurį renkasi gausus būrys rajono ir šalies dainorėlių. Gegužės 30 d. šventinė choristų eisena nuo mokyklos iki gyvenvietės parko estrados pajudėjo jau septintą kartą.

Šiais jubiliejiniais, Lietuvos Dainų šventės šimtmečio metais, šis mokinių chorinio dainavimo tradicijas puoselėjantis renginys buvo ypač prasmingas. Džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo apie 200 šalies mokinių. Pirmą kartą į Juknaičius atvyko dainorėliai iš Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos, gausus jungtinis mokinių choras. Jau antrą kartą mus džiugino Klaipėdos r. Dituvos A. T. Kuršaičio pagrindinės mokyklos mergaičių ansamblis ir jaunučių choras.

Sulaukėme būrio dainininkų iš Šilutės miesto bei rajono mokyklų: Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės, Žemaičių Naumiesčio mokyklos–darželio, Usėnų ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų, žinoma, pasirodė ir Juknaičių pagrindinės mokyklos jaunučių choras.

Festivalio dalyvius ir žiūrovus žavėjo linksmieji Burbulai – Šilutės teatro aktoriai. Jie su festivalio vedėjomis mokytoja Jūrate Šukiene ir mokinėmis Gabija Daubaryte ir Urte Urniežiūte dainorėliams dovanojo margaspalvius paukštelius.

Laikas, kupinas dainų, puikios nuotaikos ir energijos, pralėkė akimirksniu, o šventę vainikavo trys baigiamosios visų festivalio dalyvių jungtinio choro dainos.

Mes, dainuojantys ir šokantys žmonės, ir esame ta tradicija, išlikusi per amžių. Esame unikali tauta, susitinkanti kas kelerius metus ir prabylanti sava kalba, kuri sutampa su žemės kalba. Viliamės, kad po 2 metų jokios negandos nesutrukdys sukviesti į Juknaičius dar spalvingesnį dainuojančių mokinių būrį.

Jūratė ŠUKIENĖ, Juknaičių pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja