Juknaičiuose – vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai 2021“

Juknaičių pagrindinėje mokykloje birželio 17 - 23 dienomis vyko tradicinė dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“ 1 - 4 klasių mokiniams.

Stovyklautojų veiklą organizavo pradinukų mokytojos Birutė Verbuvienė, Rasa Urbonavičienė, Daina Endzelienė.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai gavo kepuraites, ant kurių rašė savo vardus, jas margino. Pasipuošę keliavo į Juknaičių „Šeimos taką“, kur smagiai leido laiką: susipažino ir tyrinėjo miško ardus, žaidė, kepė dešreles ant laužo.

Išvykoje į Šilutės F. Bajoraičio  viešąją biblioteką  stovyklautojai dalyvavo viktorinoje „Išdykusi vasara“, šoko, kiemelyje žaidė smagius žaidimus.

Edukacinėje išvykoje į „Vinetu kaimą“ vaikai sužinojo Amerikos indėnų kultūrą, istoriją, papročius ir gyvenimo išmintį, kaimo muziejuje apžiūrėjo įvairius eksponatus, įveikė indėno paruoštą kliūčių ruožą, šaudė iš lanko į taikinį.

Ventės  rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys papasakojo apie stoties įkūrimą, paukščių gaudykles, žiedavimą, migraciją, pristatė savo knygas. Vaikai stebėjo kaip žieduojami paukščiai, lipo į švyturį, pasivaikščiojo Kuršių marių pakrante.

Orientaciniame žaidime „Pažink senojo Šilutės dvaro istoriją“ pradinukai sprendė užduotis, kryžiažodį, minė mįsles, ieškojo su žemėlapiu dvaro pastatų. Grįžę visi aptarė stovyklos veiklą, vieni kitiems palinkėjo geros ir saugios vasaros!