Juknaičiuose – „Vėjūnės“ 15-os metų sukakties vakaras

Praėjusią savaitę į jaukų Advento vakarą Juknaičių bendruomenės namuose rinkosi visi tie, kurie seniai pamilo šios seniūnijos moterų ansamblio „Vėjūnė“ dainas. Vakaras buvo skirtas ansamblio 15 metų sukakčiai paminėti.

Ansamblietės savo jubiliejų norėjo minėti ne vienos – pasikvietė nemažai panašių kolektyvų iš viso Šilutės ir net aplinkinių rajonų. Dainos ir giesmės, bičiuliai, dovanos, gėlės, sveikinimai – visa tai buvo „Vėjūnės“ gimtadienyje – Advento vakare.

Pasak ansamblio vadovės Jūratės Šukienės, grožis, gerumas, jautrumas yra visų dainuojančių žmonių palydovai. Muzika – tai jausmų kalba, todėl dainuojantys žmonės ir pasaulį daro gražesniu. Vadovė pasidžiaugė, kad po 2 metų  pertraukos vėl pavyko visiems susirinkti jaukioje vitražų salėje, sukviesti muziką ir dainą mylinčius žmones, kuriuos juknaitiškės laiko brangiais draugais.

Jubiliates sveikino gausus būrys svečių, tarp jų – ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys bei Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė, bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė.

Šis „Vėjūnės“ organizuotas advento vakaras Juknaičiuose irgi jubiliejinis – jau dešimtasis, o pati „Vėjūnė“ šiemet skaičiuoja 15-uosius gyvavimo metus. Pasak J. Šukienės, kolektyvui toks į paauglystę panašus laikas buvo, kai jis minėjo 10 metų sukaktį toje pačioje salėje. Per tą pirmąjį dešimtmetį dainininkės patyrė  ir šilto, ir šalto, ir sėkmių, ir nesėkmių, sulaukdavo pagausėjimo ir netekčių, ieškojo savo stiliaus, dalyvavo pirmuosiuose konkursuose. Šiandien jos jaučiasi brandesnės ir labiau pasitikinčios savimi. Vos prieš keletą  savaičių vykusioje apžiūroje komisija juknaitiškių atliekamus kūrinius įvertino puikiai, jos apgynė aukščiausią A kategoriją rajone. O respublikos mastu pagal meninį lygį ir rezultatus „Vėjūnė“ vertinama II kategorija.

Anot vadovės, reikia daug ir nelengvai  dirbti, kol suskamba naujos dainos koncertuose ir konkursuose. Ji citavo graikų filosofą Sokratą, kuris yra pasakęs, kad ir didžiausią talentą pražudo dykinėjimas.

J. Šukienė dėkojo savo ištikimoms bendražygėms – „Vėjūnės“ moterims, Juknaičių bendruomenei, seniūnui ir daugeliui pagalbininkų, kasdien padedančių spręsti įvairius technologinius reikalus.

Pabaigoje nuskambėjo bendra visų kolektyvų giesmės, svečiai pakviesti pavakaroti prie puodeliui  kavos ir šventinio „Vėjūnės“ torto.