Juknaitiškės ant šilko kūrė pavasario gėlynus

 

1juknaiciu biblioteka_tapyba_ant_silkoJuknaičių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas – tapymas ant šilko „Atbundantys pavasario gėlynai“ su tautodailininke Nijole Titiene.

Šiugždantis natūralus šilkas nuo neatmenamų laikų buvo vertinamas. Šio audinio gamybos paslaptys Kinijoje buvo ilgai saugomos, kaip ir pati šilko istorija, apipinta pasakojimais ir legendomis. Šiandien šilkas naudojamas visame pasaulyje.

Kaip ir kiekvienas menas, taip ir tapymas ant šilko turi jam būdingų gudrybių. Tautodailininkė N.Titienė suteikė galimybę pajusti šilko lengvumą ir išlaisvintos kūrybos žavesį, išmokti kurti kažką gražaus ir meniško ant plonyčio, švytinčio, natūralaus audinio.

Tautodailininkė supažindino dalyves su tapymui reikalingomis priemonėmis. Norint pradėti kūrybinį procesą reikia turėti rėmą, ant kurio galima ištempti audinį, šilko, teptukų, kontūrus ir specialių dažų. Užsiėmimo metu pristatyta tapymo technika, kai ant rėmo gerai įtempiamas šilkas, kruopščiai kontūrais nupiešiamas piešinys, tapoma dažais, išdžiovinama, išlyginama ir darbelis baigtas. Tapant ant šilko dažai laisvai ir plačiai sklinda audinyje, o valdyti šį liejimosi procesą, stabdyti sklindančius dažus reikia naudojant specialius kontūrus.

Edukaciniuose užsiėmimuose galima išmokti įvairių rankdarbių technikų, tobulinti jau turimus įgūdžius, patirti kūrybinį džiaugsmą. Užsiėmimų metu įgytas žinias ir sugebėjimus galima panaudoti realizuojant kilusias idėjas namų interjerui papuošti, norint sukurti rankų darbo dovanas, originaliai pasipuošti.

Juknaitiškės dėkojo N.Titienei už suteiktą galimybę savyje atrasti menininko gyslelę ir smagiai praleistą laiką, nes piešimas ant šilko – tai menas ir meditacija.