Juknaitiškį pareigūną pražudęs kurjeris pripažintas kaltu

 

avarija zuvo_policininkasŠiemet sausį Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojus sukrėtė netoli Pagėgių įvykusi avarija, kurios metu žuvo tarnybines pareigas einantis jaunas policijos pareigūnas, juknaitiškis Tomas Srūgys.

Bylos tyrimas baigtas: Tauragės rajono apylinkės teismas pripažino, kad dėl avarijos ir pareigūno žūties kaltas 21 metų Birštono gyventojas E.R. Jam skirta 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jos vykdymas atidėtas metams.

Autoįvykis, kurio metu žuvo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas T.Srūgys, įvyko šių metų sausio 24-ąją apie 14 valandą. Krovininis „Mercedes Benz“ mikroautobusas, kurį vairavo kaltinamasis, siekdamas išvengti susidūrimo su prieš jį važiavusiu ir stabdyti pradėjusiu sunkvežimiu staiga pasuko į kairę ir kaktomuša susidūrė su policijos tarnybiniu automobiliu „Škoda“, kuriuo patruliai vyko į iškvietimą. Įvykio metu žuvo policijos automobilį vairavęs pareigūnas.

Teisme vaikinas savo kaltę pripažino visiškai ir gailėjosi. Nurodė, jog tą dieną vairuodamas derino su klientu siuntos pristatymo laiką, pokalbis vyko su laisvų rankų įranga. Važiuodamas paskui vilkiką nepastebėjo, kai jis pradėjo stabdyti, todėl matydamas, kad nespės sustoti, staigiai pasuko į šoną. Įvykus nelaimei, vyras atsiprašė nukentėjusiųjų ir padengė dalį žalos.

Kaltinamasis teismo prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jo priežiūrą patikint tetai. Tačiau baudžiamosios atsakomybės išvengti nepavyko. Teismas prašymo netenkino.

Jaunuolis ir prieš nusikaltimą, ir po jo vairuodamas tetos automobilį yra padaręs administracinius nusižengimus. Be to, teismas atkreipė dėmesį, jog laiduotoja gyvena ir dirba Vilniuje, o E.R. – Birštone, todėl akivaizdu, kad tetos galimybės daryti teigiamą įtaką ir kontroliuoti jaunuolio elgesį yra itin ribotos.

Teismas, įvertinęs byloje esančių ir nustatytų įrodymų visumą, konstatavo, kad kaltinamojo kaltė įrodyta. Skiriant bausmę atsižvelgta į tai, kad jaunuolis kaltę pripažino ir labai gailėjosi, savo poelgį vertino kritiškai, yra jauno amžiaus, darbovietėje charakterizuojamas teigiamai, anksčiau neteistas. Nuspręsta, jog bausmės tikslai bus pasiekti kaltinamajam neskyrus realios laisvės atėmimo bausmės, o įpareigojus jį tęsti darbą, nes taip turės galimybę atlyginti padarytą žalą.   Teismas žuvusio pareigūno seseriai priteisė 6500 eurų neturtinės žalos atlyginimo iš UAB „Eurotransrus“, kurioje E.R. dirba vairuotoju. Nuteistasis turės atlyginti 1000 eurų bylinėjimo išlaidų žuvusiojo seseriai.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.