Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

juknaiciu ereziuko_izuvinimasDidžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai – iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais ir surinkę lėšų žuviai nupirkti.

Vasarą šį tvenkinį planuojama padaryti patraukliu ne tik žuvims, bet ir poilsiautojams.
Įleido 100 kg žuvies
96013792 2941495312631286_4591778771995983872_n
Juknaičių bendruomenės narys Povilas Barkauskas pasakojo, kad įžuvinti tvenkinį sugalvojo užkietėję žvejai, tėvas ir sūnus Arnas ir Kęstas Šerpyčiai. Netrukus idėja ėmė virsti realiais darbais, Povilas feisbuke kreipėsi į Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius kraštiečius, kurie sutiko paremti idėją.

„Parašiau žinutę grupėje, ir va, sprogimas! Pusę sumos žuviai nupirkti suaukojo vietiniai, kitą pusę – buvę juknaitiškiai“, – žmonių dosnumu džiaugėsi P. Barkauskas.

Norėdamas sužinoti, kokiai žuviai labiausiai tinka gyventi Juknaičių tvenkinyje, P. Barkauskas konsultacijos kreipėsi į Šilutės profesinio mokymo centro žuvininkystės skyrių. Vadovas Jonas Dyglys ir mokytojas Ričardas Stonkus įvertino ežerėlio būklę.

Norint, kad žuvis apsigyventų apmirusiame telkinyje, pirma reikėjo sutvarkyti vandens rūgštingumą (PH), o tam naudojamos kalkės. Praėjusią savaitę miestelio gyventojai į vandenį supylė pusę tonos kalkių, kurios taip pat didina deguonies koncentraciją vandenyje bei jį dezinfekuoja.

Specialistai paskaičiavo, kad ežerėlyje galėtų apsigyventi apie 100 kg žuvies: 50 kg amūrų, 20 kg plačiakakčių, 30 – 40 kg karpių. Rekomenduota neišpjauti nendrių, nes jų šaknis išknisa karpiai, kurie ežerėlyje galės ir daugintis.

Yra daugiau planų

Ateityje juknaitiškiai planuoja sutvarkyti mažąjį ežeriuką, tačiau kol kas to daryti neskuba. Prie šio ežerėlio peri antys, kurios yra įtrauktos į Raudonąją knygą, o ir ne visos žuvys išgyventų.

„Kadangi mažajame ežere yra daug lapų, spyglių, šakų dugne, ten žiemą kaupiasi metano ir kitokios dujos, amūrų neleisime, žiemą gali išmirti. Nupirktos žuvys bus leidžiamos tik į didįjį ežerą. R. Stonkus pažadėjo padovanoti savo karpiukų įžuvinti mažajam ežeriukui“, – Juknaičių bendruomenės feisbuke rašė Povilas.

Ežerėlį apgyvendinę žuvimis, juknaitiškiai baiminasi, kad jos nebūtų išgaudytos. Povilas pabrėžia, kad žuvis žvejoti draudžiama, netrukus šis draudimas bus užtvirtintas ir teisiškai.

Vasarą bendruomenės nariai ežerą planuoja padaryti patraukliu ir poilsiautojams – čia įrengti paplūdimį. Tam kai kur reikės iškirsti nendres, išpilti smėlio.