Juknaitiškiai – mažųjų kultūros sostinių konferencijoje

juknaiciaiJuknaičių bendruomenės nariai dalyvavo Naisiuose (Šiaulių r.) vykusioje konferencijoje „Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių gerosios praktikos pavyzdžiai“. Į ją rinkosi praėjusiųjų ir šių metų mažųjų Lietuvos kultūros sostinių bendruomenių atstovai, savivaldybių merai ar jų pavaduotojai.

Juknaičių bendruomenei, 2016 metais įgyvendinusiai didžiulį kultūrinį projektą – „Juknaičiai – mažoli Lietuvos kultūros sostinė“, atstovavo šios bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė bei nariai Vytautas Barkauskas, Zoja Jurkuvienė ir Regina Meškauskienė.

Konferencijos lektoriai kalbėjo apie kaimo bendruomenių kultūrinę, ūkinę veiklą, užimtumo problemas.

Padėkota visoms 2016 metų mažųjų Lietuvos kultūros sostinių bendruomenėms ir įteikti padėkos raštai. Padėkos raštą atsiėmė Juknaičių bendruomenės pirmininkė L.Barkauskienė. Vėliau ji ir kitų bendruomenių atstovai pasidalino savo pasiekimais, išsakė problemas ir sunkumus, kuriuos teko per metus įveikti. Su labai retomis išimtimis, visų bendruomenių atstovai labai džiaugėsi vietos valdžios dėmesiu ir moraline bei finansine parama vykdant šį kultūrinį projektą. Taip pat išsakyta mintis, kad šis projektas suvienijo įvairių vietovių žmones, buvo keičiamasi kultūriniais renginiais, nuvykta į tas vietas, kuriose bendruomenės nebuvusios.