Juknaitiškiai nerimauja dėl Tarvydų kelio, sveikatingumo komplekso ir kultūros namų

gardamJuknaičių seniūnijos vadovai jau nebežino kur kreiptis dėl kelio į Tarvydus būklės: juo keliu šiuo metu lengvieji automobiliai jau nebeišvažiuoja…

Seniūnijos gyventojai nerimauja dėl kadaise įspūdingo statinio – sveikatingumo komplekso likimo, dėl vis nebaigiamų remontuoti vietos kultūros namų.

Šias problemas juknaitiškiai išsakė į susitikimą su jais atvažiavusiai delegacijai: merei Daivai Žebelienei, Savivaldybės administracijos, policijos, šilumos ir vandens tiekėjų, „Šilutės būsto„ vadovams.

Didžiuojasi ūkininkais ir seniūnaičiais

Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, pristatydamas nuveiktus praeitų metų darbus, dėkojo mokykloms, bibliotekai, kultūros kolektyvams. Išskirtinę padėką seniūnas išsakė bendruomenei, kuri pritraukia lėšas į gyvenvietę ir gavę europinį finansavimą gražina Juknaičius.

Dėkojo seniūnas ir aktyviai dirbantiems seniūnaičiams. Anot jo, Elena Venckienė iš Pašyšių, Vaclovas Jasas iš Rumšų, Petras Tamavičius iš Gurgždžių, Bronius Šarka iš Leitgirių, Raimondas Kuzmarskis iš Paleičių, juknaitiškė Laima Barkauskienė, Menklaukių ir Okslindžių kaimų seniūnaitė Vanda Šiaudvytienė yra tie, kurių idėjos ir nuolatinė pagalba, anot seniūno, padeda kurti turiningą seniūnijos gyvenimą.

Savąją seniūniją V.Dylertas vadina išskirtine, mat čia daug parkų ir žaliųjų plotų. Be to, tik Juknaičiuose veikia Savarankiško gyvenimo namai, yra reabilitacijos įstaigos „Gabrielius“ ir „Taikos kelias“.

Merė D.Žebelienė irgi pastebėjo, jog Juknaičiai nuo seno garsėja grožiu ir tvarka.

Seniūnijos pasididžiavimas – pažangūs ūkininkai, kurie žinomi ne tik mūsų rajone, bet ir visoje šalyje. V.Dylertas vardija Elijošių, Kundrotų, Aukštuolių, Antano, Albino ir Petro Nausėdų, Aloyzo Šiaudvyčio pavardes. Užliejamuose plotuose pažangiai ūkininkauja Raimondas Kuzmarskis, Aloyzas Šulskis, Kazimieras Srugys, Elena Zyminienė.

Į Tarvydus nebenuvažiuosi

Pastaruoju metu sustojęs buvusių Juknaičių kultūros namų pastato remontas, viliamasi, netrukus vėl bus atnaujintas. Juknaitiškių kultūros šventovė turėtų būti baigta remontuoti 2014 metais.

Seniūnijos gyventojus ypač piktina beveik nebeišvažiuojamas kelias į Tarvydus. Seniūnas irgi nebevyniodamas žodžių į vatą sakė, kad pavasariop žinantys šio kelio būklę vairuotojai savo lengvaisiais automobiliais juo jau nebesuka…

Šis kelias yra rajoninės reikšmės. Jokių remontų, pasak seniūno, jis nėra matęs jau daugybę metų. Seniūnija į visas institucijas ir ministerijas jau prirašė begales raštų, gavo ir begalę pažadų. Paskutinysis – asfaltuoti bent kelio dalį. Tačiau iki šiol reikalas iš vietos nepajudėjo.

Merė D.Žebelienė irgi žadėjo: dar kartą kalbėsis su Susisiekimo ministerijos vadovais.

Bendruomenė nerimauja ir dėl kadaise garsaus sveikatingumo komplekso ateities. Seniūnija prieš kelis mėnesius kreipėsi į Valstybinės mokesčių inspekcijos Klaipėdos skyrių ir sutarė, kad ieškoti šio pastato savininko paveldėtojų imsis VMI.

Juknaitiškiams daug neaiškumų kyla dėl daugiabučių namų renovacijos, polderių atnaujinimo ir kitų problemų.

Seniūnija gana saugi

Policijos pareigūnai pristatė seniūnijos kriminogeninę padėtį ir pastebėjo, kad ji yra visai nebloga. Daugiau nei 3000 gyventojų turinčioje seniūnijoje per metus įvykdytos tik 32 nusikalstamos veikos.

Aplinkos stebėjimo kameros pasieks ir šią seniūniją: dvi bus įrengtos Juknaičiuose, dvi Pašyšių gyvenvietėje.

„Šilutės vandenų“ direktorius A.Markvaldas kvietė gyventojus būti sąmoningus ir nedelsiant pranešti pamačius gedimą ir vandens nutekėjimą. Juknaičiuose vis dar didelis vandens nutekėjimas, nes pernai suvartota 23 000 kubinių metrų vandens, o į nuotekų tinklus atitekėjo tik 13 000 kub. m.

Planuojamas ir, tikėtina, kad bus pradėtas vykdyti tarptautinis vandentvarkos projektas su Slavsku (Rusijos Federacija) ir Pajūriu (Šilalės r.). Įgyvendinus šį projektą, Juknaičiai turės vandnes valymo įrenginius.

„Šilutės šilumos tinklų“ vadovas A.Šaulys pasidžiaugė, kad gyventojų įsiskolinimai už būstų šildymą mažėja. Jis taip pat priminė, kad pernai 20  proc. padidintas katilinės galingumas, o šiemet įmonė planuoja atnaujinti kai kurias trasas ir sutvarkyti kurui naudojamų šiaudų sandėliavimą. Net 80 proc. šio biokuro bus laikomi po stogu, kas leis dar efektyviau spręsti šildymo klausimus, šilumos išgavimo sąnaudos bei kaštai mažės.