Juknaitiškiai sužinojo apie Nevalgymo Oželį

Juknaiciu vaikaiJuknaičių bibliotekoje vyko renginys „Aš – jaunasis skaitytojas“. Juknaičių ikimokyklinukams pristatyta Ingos Gimbutienės knygutė „Dominyka ir Nevalgymo Oželis“. Tai mergaitės Dominykos istorija, kurioje įdomiai pateikiama aktuali tema kiekvienai šeimai – sveika vaikų mityba.

„Vieną dieną nutiko labai keistas dalykas. Pas Dominyką apsigyveno Nevalgymo Oželis! Jo niekas niekada nematė: nei mama, nei tėtis, nei brolis Adomas. Nevalgymo Oželio neužklupo net ir mažoji sesytė Monika. Kur slėpėsi Nevalgymo Oželis, žinojo tik Dominyka…“, – tai ištrauka iš pristatytos knygos. Jos autorė I. Gimbutienė rašo: „Ši knygelė apie meilę ir rūpestį, apie turimus įpročius, baimę įsileisti tai, kas nauja, apie netikėtą išeitį ir pažinimo džiaugsmą.“

Vienas pagrindinių knygos herojų yra Nevalgymo Oželis, įkūnijantis vaikų nenorą valgyti, atsirandančius „ožiukus“ prie stalo. Penkiametė Dominyka nedrįsta ragauti sveiko maisto ir pernelyg mėgsta saldumynus. Nevalgymo Oželis to ir telaukė, nes jis labiausiai mėgo saldumynus, bandeles, ledus, bulvių traškučius ir limonadą. Bėgant laikui mergaitė nebebuvo tokia linksma, greitai pavargdavo. Ant vieno dantuko apsigyveno ėduoniukas, jai dažnai skaudėjo pilvelį. Netikėtas mergaitės ir fėjos Sveikatytės susitarimas padeda išvaryti Nevalgymo Oželį, atveria galimybę pažinti skonių ir kvapų pasaulį.

Pasiklausę šios istorijos vaikai papasakojo apie savo prie stalo atsirandančius „ožiukus“, kokį maistą mėgsta jų „nevalgymo oželiai“ ir pažadėjo žaisti žaidimą, kurį pasiūlė Dominykai fėja Sveikatytė.

Renginio pabaigoje vaikai grožėjosi Macikų socialinės globos namų gyventojų kūrybinių darbų paroda.