Juknaitiškiams – modernus „Purienos“ šeimos gydytojo kabinetas

puriena medicinos centras gydytojai juknai valeviciutePenktąjį gimtadienį gruodžio 1-ąją švęsiantis Šilutės medicinos centro „Puriena“ Juknaičių filialas savo pacientus jau sutinka naujose patalpose.

Iki šiol miestelio centre esančio pastato antrajame aukšte buvęs „Purienos“ šeimos gydytojo kabinetas neseniai persikėlė į visai šalia – tik kitoje aikštės pusėje, Šiloko g. 3 esančias erdvesnes ir moderniai suremontuotas senojo pašto patalpas.

Lapkričio 14-ąją įvykusiomis įkurtuvėmis džiaugiasi ne tik centro vadovai ir medikai, bet ir patys juknaitiškiai.

Apylinkėje – daug slaugomų ligoniųpuriena medicinos centras juknaiciuose

Prieš 11 metų įsikūręs ir sparčiai besiplečiantis „Purienos“ medicinos centras įvairiose rajono vietose jau turi 5 filialus, kuriuose aptarnaujama apie 12 000 mūsų rajono gyventojų. Centre dirba 10 šeimos gydytojų, 4 odontologai, akušerė ir dvi burnos higienistės, o iš viso jau yra 45 darbuotojai.

„Purienos“ direktorius Giedrius Benkunskas sako, jog Juknaičių apylinkė yra išskirtinė tuo, kad čia gyvena gana daug slaugomų ligonių. Štai iš 850-ies šiuo metu prie Juknaičių šeimos gydytojo kabineto prisirašiusių draustų pacientų, maždaug 80-iai reikalinga slauga. Tai, pasak direktoriaus pavaduotojo medicinai, gydytojo Remigijaus Juknos, net daugiau nei Žemaičių Naumiesčio apylinkėje, kur prie šio centro Šeimos gydytojo kabineto yra prisirašę net 6500 pacientų.

„Šie pacientai neretai nebegali atvykti pas medikus, juos tenka dažnai lankyti namuose, jiems reikia daugiau intensyvios priežiūros“, – sako R.Jukna.

Todėl Juknaičiuose dirbantiems medikams kartais tekdavo girdėti vyresnio amžiaus juknaitiškių atsiliepimų, jog jiems nelengva užlipti į II aukšte esantį gydytojo kabinetą. Tai ir buvo viena iš priežasčių, dėl ko „Purienos“ vadovai ėmė mąstyti apie kabineto perkėlimą į naujas patalpas.

Įkurtuvės – įžanga į 2016-uosius

puriena medicinos centras slaugytojos„Žinoma, įrengti bei sutvarkyti patalpas užtrunka ir kainuoja nemažai pinigų, tačiau tai nėra svarbiausia. Mums svarbiausia – kokybiškas mūsų pacientų aptarnavimas ir jų skaičiaus didėjimo užtikrinimas“, – sako „Purienos“ vadovas G.Benkunskas.
Aukciono būdu įsigiję 85 kv. metrų Savivaldybei priklausiusias patalpas centro vadovai į jų sutvarkymą investavo dar apie 50 tūkst. eurų. Reikėjo pakeisti visus šildymo, kanalizacijos ir vandentiekio vamzdynus, elektros instaliaciją, įvesti signalizaciją, autonominį šildymą, pakeisti duris ir langus, apšiltinti grindis ir t.t.

Dabar pasiekta tai, kad išlaidos šildymui, palyginti su praėjusių metų spalio mėnesiu, sumažėjo 62 proc.

Tiesa, remonto darbus gerokai sunkino tai, kad pastatas yra kultūros paveldo objektas, tad visus darbus teko derinti su kultūros paveldo institucijomis ir išpildyti visus paveldosaugininkų reikalavimus.

„Purienos“ vadovas G.Benkunskas įsitikinęs, jog naujo šeimos gydytojo kabineto atidarymas yra gera įžanga į 2016 metų planus, kuomet žadama atidaryti šeimos gydytojo kabinetą ir Pašyšiuose  bei pradėti strategiškai svarbų projektą su klinika „Medea“.

Planuojama ir plėtra

Juknaičiuose pasitinka ir naująją savo darbovietę aprodo bendrosios praktikos slaugytojos juknaitiškė Lena Šaulienė ir šilutiškė Vaidota Kaniauskienė bei šių patalpų įrengimą kuravęs gydytojas R.Jukna. Kol šeimos gydytoja Jolanta Valevičiūtė dirba su pacientais, medikai aprodo registratūrą, vedžioja po erdvius ir jaukius procedūrų kabinetus, personalo poilsio patalpas.

Beje, planuojama, kad ateityje vienas procedūrų kabinetas taps antru šeimos gydytojo kabinetu, o atidarius kabinetąPašyšiuose dar du kartus per savaitę ir Juknaičius lankys dar vienas šeimos gydytojas.

Iš Šilutės važinėjanti gydytoja J.Valevičiūtė savo pacientų čia laukia kasdien nuo 8 iki 14 valandos, popietę ji paprastai skiria ligonių lankymui namuose.

Dažnai koleges aplanko ir prošal į Usėnus važiuojantis filialo kuratoriumi vadinamas R.Jukna. Jis pastebi, kad šeimos gydytojo kabinetas Juknaičiuose ypač patogu ir usėniškiams, jei staiga sunegalavus Usėnuose gydytojo nebūtų.

Reikėtų ir vaistinės

Besižvalgant „Purienos“ vadovas G.Benkunskas pasidalija mintimis apie tolesnę sveikatos apsaugos paslaugų plėtrą Juknaičiuose. Anot jo, didžiausia problema čia ta, kad gyvenvientėje iki šiol nėra vaistinės. Naujojo kabineto įkurtuvių proga šią mintį iškėlė ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, paraginęs medicinos centrą „Puriena“ imtis ir prekybos medikamentais.

G.Benkunskas sako girdėjęs svarstymus, esą Juknaičiai nėra toli nuo Šilutės, tad gyventojai nusipirkti vaistų gali nuvykti į miestą. Bet, anot jo, taip kalbantieji nepagalvoja, kiek žmonių nepajėgia ateiti iki gydytojo, kur ten jiems nukakti iki Šilutės.

Vaistinei reikia atrasti patalpas. Tiesa, tuščių patalpų esama kad ir tame pačiame pastate, ir vaistinei įsikurti čia būtų geriausia, nes čia pat įsikūrusi ir Savivaldybei priklausanti VšĮ Juknaičių ambulatorija. Tačiau, pasak seniūno A.Gaubio, tos patalpos yra privatizuotos. Seniūnas žino, kad vietos medikams užsiimti farmacijos verslu jau siūlė ir tų patalpų savininkas. Bet pastarieji atsisakė, nes mano, jog toks verslas nedidelėje apylinkėje neduotų pelno.

Stambūs šiandieniniai farmacijos tinklai, seniūno nuomone, irgi nesiims verslo Juknaičiuose, nes apyvarta čia būtų per menka. Jis mato tik vieną išeitį – nebent patys medicinos centrai pradėtų čia prekiauti medikamentais.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus irgi sutinka, jog vaistinės Juknaičiuose reikėtų, bet savivaldybės vaistinių seniai nebesteigia, tai -privati sritis.

Tad kol kas, matyt, juknaitiškiams vaistų dar teks važinėti į Šilutę.