Juknaitiškis kuria verslą Kanadoje bei skinasi kelius į Europą

juknaitiskis lukas__sediPrieš 9 metus juknaitiškis Lukas Grikšas (23 m.) kartu su tėvais išvyko gyventi už Atlanto – į Kanadą, Toronto miestą, Ontarijos provincijos sostinę, kuri neretai pavadinama kanadietiškuoju Niujorku.

Apsisprendimas palikti gimtąsias vietas jaunam vaikinui buvo tikras iššūkis, nes Šilutėje jis jau kopė į pergalingas bokso turnyrų aukštumas. Bet šiose aukštumose vaikinas pabuvojo ir gyvendamas Kanadoje, kur kelerius metus tęsė bokso treniruotes. Vėliau, pabaigęs mokslus ir įgijęs profesiją juknaitiškis apsisprendė savo verslo sumanymus sieti su Europa, tai sėkmingai šiuo metu ir daro.

Pradžia nebuvo lengva

Atsimindamas pirmuosius gyvenimo mėnesius Kanadoje, Lukas sako, jog nebuvo labai lengva.juknaitiskis lukas_Torontas

Apsigyvenusi Kanadoje Luko šeima turėjo praeiti nemažus biurokratinius įvairių dokumentų tvarkymo kelius, tad jis šiek tiek vėliau pradėjo mokslus – nuo bendraamžių atsilikęs 1,5 mėnesio.

„Pirmiausia sunku buvo dėl to, kad beveik nemokėjau anglų kalbos. Žinojau nemažai žodžių, bet kalbėti buvo sunku“, – sako Lukas, prisimindamas ir pirmą dieną Toronto mokykloje.

„Gerai, kad tą pirmąją dieną mokykloje buvo kūno kultūros pamoka ir mes žaidėme krepšinį. Mokytojas, pastebėjęs, kad neblogai žaidžiu, pasiūlė žaisti mokyklos krepšinio komandoje. Tai buvo malonus įvertinimas ir pasiūlymas“, – pasakoja vaikinas.

Kūno kultūros pamokoje Lukas sublizgėjo neatsitiktinai. Gyvendamas Juknaičiuose, 5 metus jis lankė Šilutės bokso klubą „Kovotojas“, buvo uolus trenerio Vinco Murausko mokinys. 2006-aisiais vaikinas tapo Lietuvos jaunučių bokso varžybų čempionu bei įvairių turnyrų nugalėtoju ir prizininku.

Sėkmingai įsiliejęs į Toronto mokyklos krepšinio komandą, Lukas atrado gerų draugų, o jie jam tapo anglų kalbos mokytojais.
„Jie kiekvieną dieną mane klausinėjo įvairiausių dalykų ir tiesiog bandydami mane prakalbinti, mane mokė“, – sako pašnekovas.

Įkūrė verslą

juknaitiskis lukas_su_BrigitaVaikino tėvai, dar gyvendami Juknaičiuose, turėjo nuosavą verslą, teikė limuzinų nuomos paslaugas. Tačiau, nepabūgę nežinomybės, jie ryžosi viską nubraukti ir šiuo metu Kanadoje sėkmingai tęsia naujus verslus, susijusius su namų valymu bei nekilnojamuoju turtu.

Apsisprendimo kartu su šeima gyventi Kanadoje Lukas nesigaili. Bet nors nemažą savo gyvenimo dalį jis jau praleido užjūryje, tačiau gimtojo krašto nepamiršta. Per socialinius tinklus bendrauja su čia likusiais draugais, domisi įvykiais gimtinėje, kartais atvyksta į Lietuvą.

Negana to, Lukas kartu su partneriu yra įkūręs kompaniją, kuri užsiima natūralios kosmetikos iš Negyvosios jūros produktų platinimu. Šį verslą juknaitiškis sėkmingai vysto Lietuvoje – ir čia platina kosmetikos priemones.

„Mūsų kosmetikos kompanija vadinasi www.SeaCare.com. Mano partneris atsakingas už Amerikos rinką, aš – už Europos“, – apie verslą pasakoja Lukas.

Prieš įkurdamas šią kompaniją vaikinas porą metų dirbo Albertos provincijoje, kuri turtingiausia visoje Kanadoje naftos gręžiniais. Čia Lukas užsidirbo tiek, kad galėtų sėkmingai įgyvendinti svajones – kurti verslą ir jį vystyti.

Keliauja ir daug filmuoja

Lietuvaičiai, kurie domisi šiuolaikine elektronine muzika, ir ypač kraštiečiai gerai žino jaunus atlikėjus iš Šilutės – Viktoriją Rupeikytę ir Martyną Liulį – apie juos neseniai rašėme „Šilutės naujienų“ laikraštyje.

Įkūrę projektą „Victoria & Martin Lu“ praėjusią vasarą šie atlikėjai daugelio melomanų širdis užkariavo savo debiutiniu kūriniu „Leisk“. Dainos vaizdo klipas, patalpintas socialiniame tinkle „Youtube“, tuomet vos per kelias dienas buvo peržiūrėtas keliolika tūkstančių kartų. Šį vaizdo klipą su užburiančiais vaizdais ne iš Lietuvos, o iš Havajų, sukūrė daug keliauti bei filmuoti mėgstantis mūsų pašnekovas Lukas.

„Lietuvoje gyvena mano sesuo, palaikau ryšį ne tik su ja, bet ir su kai kuriais buvusiais bendraklasiais. Vienas jų yra Martynas Liulys. Su juo ir nusprendėme sukurti vaizdo klipą dainai „Leisk“. Galima sakyti, kad susitarėme paskutinę sekundę, kai aš jau sėdėjau lėktuve į Havajus. Tiesiog Martynas paprašė pafilmuoti vaizdų. Viskas, ką po to pamatė muzikos klausytojai, yra gana impulsyvus ir ekspromtu gimęs darbas“, – pripažįsta pašnekovas.

Šio vaizdo klipo pagrindiniai herojai ir yra Lukas bei jo draugė, iš Indonezijos kilusi Brigita. Jaunuoliai kartu yra apie 6 metus, drauge ir keliauja bei filmuojasi.

„Kelionės ir filmavimas yra mano hobis, filmuoju bei fotografuoju tam, kad turėčiau gražių atsiminimų. Esu daug kur pabuvojęs: Meksikoje, Dominikos Respublikoje, Jungtinėse Amerikos valstijose, Indonezijoje (Balio saloje), Havajuose. Daug kur keliavau ir pačioje Kanadoje“, – sako Lukas, šiuo metu planuojantis kelionę į Kubą.

Kuria ateities planus

Kanadoje juknaitiškis nesijaučia svetimšaliu – čia jis baigė mokyklą, turi daug draugų. Šiuo metu jo gyvenimas daugiausia sukasi apie kompaniją „SeaCare“, kuri ir sugeria laisvą laiką. Lukas prisipažįsta, kad tai, ką šiuo metu yra pasiekęs – tik dalis kelio, ir jis neketina apleisti nei Lietuvos, nei pradėto verslo už Atlanto.juknaitiskis Lukas_Havajuose

„Manau, kad Kanadoje yra nemažai galimybių save realizuoti, bet geri rezultatai ateina tik sunkiai dirbant. Aš dirbau sunkiai, kad šiandien sau leisčiau tai, ką galiu. Man nereikia niekieno prašyti materialines pagalbos“, – sako jaunasis verslininkas.

Jis mano, kad siekiant tikslų svarbu neįsileisti negatyvių minčių, abejonių, nepasitikėjimo. Anot jo, sėkmė priklauso nuo žmogaus ir jo užsispyrimo. Jis prisimena save devyniolikmetį, kuomet vieną dieną susidėjo būtiniausius daiktus ir tiesiog išskrido už 4000 kilometrų ieškoti darbo naftos platformose. Iki šio ryžtingo žingsnio vaikinas apie darbus naftos platformose tebuvo girdėjęs iš televizijos.

Lukas įsitikinęs, kad jeigu būtų likęs Lietuvoje, irgi būtų daug dirbęs, ėmęsis verslo. Jaunas verslininkas sako, jog skaudžiausia yra tai, kad žmonės dažnai pasiduoda vos likus vienam žingsniui iki laimės.

„Aš visą gyvenimą žinojau, kad vieną dieną sukursiu kažką savo. Dabar tą ir darau. Žinoma, dėl to daug ir sunkiai dirbau, taupiau. Kosmetikos kompanija yra tik vienas iš projektų, ateity jų turėtų būti daugiau“, – neabejoja juknaitiškis Lukas.